Cep devine bir darbe daha!

Durumu giderek kötüleşen efsane cep devine bir kötü haber daha geldi...

  • Ertuğrul Süngü
Cep devine bir darbe daha!
Araştırmanın sonucu yıkıcı oldu

Teknoloji dünyasında yapılan araştırmalar, günümüzde birçok farklı konu hakkında bilgi edinmemizi sağlıyor. Amerika üzerine yapılan yeni bir araştırmaya göreyse, Research in Motion (RIM) firması geçen yıllara göre büyük ölçüde kan kaybetmiş durumda.

Chitka tarafından yapılan araştırmaya göre, Eylül 2011 ve Temmuz 2012 arasını kaplayan dönemde, BlackBerry cihazlar yüzde 25 gibi büyük bir oranda pazar kaybı yaşamış durumda. Pek tabi bu durum, markanın sahibi olan RIM'i birçok alandan kötü etkiliyor. Örneğin şirketin mobil web kullanım pazarında 2011 sonunda sahip olduğu yüzde beşlik pay, 2012 Temmuzuna gelindiğinde yüzde bire düşmüş durumda.

BlackBerry özellikle son aylarda, Samsung ve Apple tarafından ele geçirilmiş olan piyasada ayakta durmakta zorlanıyor. Özellikle büyük umutlarla piyasaya çıkardığı PlayBook tabletinin de hesaplanandan çok daha az satması, markaya büyük bir darbe vurmuş durumda.

Firma için görünen son umutsa, çıkışı şimdiden 2013 başlarına ertelenen yeni BlackBerry 10 olarak gösteriliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Ederin'den fazla fiyata satıyorlar..Biraz fiyat düşürsünler sürümden kazansırnlar..Yoksa durum vahim...

yıl olmuş 2012 hala blackberry os 10dan umutluymuş.yahu her ne kadar durumdan hoşnut olmasak da android mobil pazarı ele geçirdi maalesef hiçbir çaba sonuç vermeyecektir androide geçmekten başka...

doknmatik telefonların revaçta olduğu günümüzde birazda zor ayakta durur. dokunmatik üzerine yoğunlaşmalı bence...

BBM oldukça blackberrye bi şey olmaz arkadaşlarımın yüzde 30u Blackberry yüzde 10u android yüzde 50si iphone yüzde 10uda nokia kullanıyor. Blackberry kullananların çoğu harika klavyesi için ve BBM için kullanıyor. Blackberry full dokunmatik telefona geçerse işte o zaman sonunu getirir. Not: Ben hem BB 9900 hem iphone 4s kullanıyorum. HTC one xl ve HTC sensation kullandım. Android kullananlara şaşıyorum, şarjı 1 gün bile gitmeyen bi telefonla nasıl yapabiliyorsunuz? iphone a jailbreak yapın kişiselleştirin. Appstoreun karşısında google play bence çok amatör.

Blackberry artık ilgi alanımda, diğerlerinden olan farklı yönü ve hizmet üstünlükleri beni çekiyor...

Başlığı gördüğüm an anladım Blackberry olduğunu. Hakedilen ücretten satılsa telefonları böyle olmazdı :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play