Cep devinin logosu sonunda değişti!

Cep devi, uzun yıllardır kullandığı logosunu resmi olarak değiştirdi! İşte o dev ve yeni logo...

Cep devinin logosu sonunda değişti!

Bundan yaklaşık bir yıl kadar önce Google bünyesine katılan Motorola Mobility, yıllardır kullandığı logosunu değiştiriyor. Chicago'da düzenlenen bir teknoloji konferansında ortaya çıkan yeni logo, büyük ağabey Google'ın bildiğimiz sade tasarımından etkiler taşıyor.

Hatırlayacağınız üzere Motorola'nın eski logosunda, kalın ve büyük harfler kullanılıyordu. Yeni logo tasarımındaysa çok daha ince ve küçük harfler kullanılmış. Firma imajıyla bütünleşmiş olan klasik "M" tasarımıysa aynen olduğu gibi korunmuş. Ancak resimden de görüleceği üzere M'nin etrafına renkli bir halka yerleştirilmiş. Logo'nun altındaysa "a Google company" (bir Google şirketi) ifadesi yer alıyor.

Firma imajında ve kullanıcı algısında değişiklik yapmak amacıyla tasarlanan yeni logonun, tamamen Amerika'da üretilecek ve Google etkisinin en yoğun hissedileceği Motorola modeli olan X Phone piyasaya sürülmeden gelmesi anlamlı. Motorola ve dolayısıyla Google'ın amacı, marka tanınırlığına zarar vermeden iki firma arasındaki bağlantıya işaret edecek bir imaj oluşturmak.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Değişen bir şey yok...

@27 Haz 2013 16:50 ne bekliyodun robot uzuy aracı simgesi falan filanmi

Güzel olmuş bence. Telefonda Sadece yuvarlak kısmı görmek isterim ama

harfleri biraz daha birbirine yakın yapsalardı bence

İlk cep telefonu üreticisi nerden nereye geldi yazık be bi ara kapış kapış gidiyordu motorola ilk telefonlarından beri pil ömürleri uzundu sağlamdı.

Google hemen imzasını atmış.

@27 Haz 2013 18:06 atmadan durmaz zengin herifler

ben bi fark göremedim açıkçası

motor o la :D

iğrenç. keşke etrafı renkli olmasaydı

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir