Değişen Google'ın yeni yüzü!

Google'ın sade arayüzü değişiyor: Peki yeni Google sayfası nasıl görünecek? İşte resimlerle cevabı.

  • Ali Güngör
Google'ın yeni arayüzü yolda
Google aynı gibi dursa da çok daha düzenli olacak

Geçtiğimiz günlerde yeni Google'ın Bing ile benzerliklerini ele almıştık. Yeni ekran görüntüleriyle birlikte, Google'ın bazı değişikliklere giriştiği ve yüzünü yenilediği kesinleşti.

Google'ın en sevilen özelliği sade arayüzü. Temiz bir sayfa, hızla açılarak kullanıcılara istedikleri sonuçları hemen sunuyor.

Bu arada Google ana sayfasının üst kısmında yer alan kısacık bağlantılardan sayısız Google hizmetine de erişmek mümkün. Google, başarıya ulaşmasında payı olan bu anlayışı geliştirerek sürdürüyor ve yeni bir arayüz ile karşımıza çıkıyor.

Google'ın yeni arayüzü görebileceğiniz üzere yine sade. Arayüzde Google Wave'den etkilenildiği açıkça görülüyor. Esas amaç arama sonuçlarında kategorileri düzenlemek ve bağlantıların farklı arama türlerinde aynı pozisyonda görünmesini sağlamak.

Google aramaları hizaya sokuyor

Google'ın sol tarafta yer alan arama seçenekleri değişiyor. Genel kategorilerin tepesinde "Everything", "Images", "Video", "More" yer alıyor. Yani bütün sonuçlar, resimler, video, daha fazlası yer alıyor.

Aşağıdaki detaylar kısmında önce öneriler yer alıyor. Avustralya aratınca, turistik bir arama olarak algılayıp, Kanada, Yeni Zelanda gibi ülkeleri öneriyor.

Bu arada ekranın sağında da konuyla yakından ilgili reklamların yer alması dikkati çekiyor. Daha da aşağılara inildiğinde videonun uzunluğu, yayınlanma tarih aralığı, arama kelimesine yakınlığa ya da güncelliğe göre sıralama ve kalite gibi seçenekler yer alıyor.

Mevcut arayüzden daha fazla seçenek sunan bu yeni yüz henüz tamamlanmış değil. Bunca yıldır hiç değişmeden kullanıcıların karşısına çıkan Google ana sayfasındaki değişikliğin kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı da merak ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

ben yeni halini beğendim biran geçer umarım

ben yeni halini beğendim biran geçer umarım

yha bence eski hali bundan kat kat daha güzel igoogle'daki gibi seçenek olsa isteyen bunu isteyen eskisini o zmn çok kullanışlı olur google hesabı olanlar için olabilir yada ip adreslerine göre yapabilirler bence bu yeni hali çok feci

google da web 2.0 tekniğine dogru kaymaya baslıyor anlaşılan

Bing Google ı iyi çarptı beyler

eskiye göre güzel ama bakalım etkileyi geçiş efektleri filanarmı?

okadar değişmiş o kadar değişmiş ki tanıyamadım :D

google görünüm konusunda bing e özenmiş :D

Sen de yorum yaz