Depremin yaptıkları Google Earth'te!

Haiti depreminin bir ülkeyi nasıl yerle bir ettiğine siz de şahit olun: İşte yapmanız gerekenler...

Depremin yaptıkları Google Earth'te!

Haiti'de meydana gelen büyük deprem faciasının üzücü sonuçları her geçen gün artıyor. 100 binden fazla insanın ölümüne neden olan 7 büyüklüğünde deprem, Karayipler'in yoksul ülkesini neredeyse yerle bir etmiş durumda.

Google, poüler Google Earth uygulamasına eklediği yeni uydu görüntüleriyle bu yıkımın boyutlarını daha iyi anlamamızı sağlıyor. Depremden sonraki görüntülere ulaşmak için öncelikle buradaki KLM dosyasını indirip çalıştırmanız gerekiyor. Tabi öncelikle sisteminizde Google Earth uygulamasının kurulu olması şart.

KLM dosyasını çalıştırdığınızda, Google Earth otomatik olarak açılacak ve sizi Haiti depreminin görüntüleri ile baş başa bırakacak. Bu alanı, kırmızı sınırlar yardımıyla rahatlıkla ayırt edebilirsiniz. Sol paneldeki "Haiti Earthquake" satırının yanındaki kutucuktan işareti kaldırırsanız deprem öncesi görüntülerini, işareti koyarak deprem sonrası görüntüleri görmeniz mümkün.

Haberimizin ilerleyen sayfalarında, bizi çok etkileyen 3 örnek görüntüye yer verdik. Üstteki resimlerde deprem öncesini, alttaki resimlerde ise deprem sonrasını görebilirsiniz.

CHIP Online yorumu:
Deprem acısını çok yakından bilen bir ülkede yaşıyoruz. Belki Google Earth'ün sunduğu bu görüntüler, bize çok çabuk unuttuğumuz bazı gerçekleri hatırlatmayı başarır.

Google Earth gözüyle Haiti depremi - 1

Google Earth gözüyle Haiti depremi - 2

Google Earth gözüyle Haiti depremi - 3

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

ölenlerin yakınlarına rahmet diliyorum allahtan , yaralılara acil şifalar acılarını paylaşıyoruz. çok üzüldüm ya hep de fakiri fukarıyı buluyor nedense böyle şeyler .. yazık .numbb

Allah yardımcıları olsun

hep de fakiri fukarıyı buluyor nedense böyle şeyler
--------------------

Dogru fakir fukara egitimsiz isini Allah'a akilli egitimli toplumlarsa yaptiklarina birakirlar.

Doğal Afetler artık yaşamımızın bir parçası..Bunun fakirle zenginle ilgisi yok..bunlar ayrı bir konu..Ben başka bir konudan bahsedicem bu resimleri gördükten sonra benim esas kızdığım bir nokta da Google madem resimleri anında alabiliyor ve yayınlayabiliyor peki neden Halen Google Earth'deki resimler 3-4 yıl öncesine ait neden güncellenmiyor anlayamıyorum yani..

Çok üzüldüm, dilerim bu çok yüksek kayıp sayısı daha da artmaz, çok hüzünlendim.

ansızın dünya başınıza çöküyor allah yardımcıları olsun çok zor bi durum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play