Dev Siteye Rekabet Kurumundan Soruşturma!

Türkiye'nin en önemli internet platformlarından biri, Rekabet Kurumu tarafından başlatılan soruşturmanın şokunu yaşıyor!

Dev Siteye Rekabet Kurumundan Soruşturma!

Rekabet Kurumu, Sahibinden.com hakkında, "Piyasaya hakim olma durumunu, aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullanmak" iddiası ile soruşturma başlattı.

Yapılan açıklama şu şekilde: "Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş.'nin hakim durumunu aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullandığı iddiası üzerine yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulu tarafından karara bağlandı. Ön araştırmada elde edilen bilgi ve belgeler ile yapılan tespitleri 04.05.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun'un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 17-15/175-M sayı ile karar verdi."

Soruşturmanın sonucuna göre, Sahibinden.com hakkında nihai karara varılacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Yıllar önce bunları söyledik! Sanal dünyadaki keyfi fiyatlar gerçek dünyadaki fiyatları manipüle ediliyor, siteiçi expertiz uygulamasını getirin, dedik! En sonunda ses çıktı...

Kesinlikle bu soruşturmayı hak ediyordu artık. Piyasadaki tekel olma avantajını kullanarak fahiş fiyatlarla ilan yayınlayan soyguncu site.

Milleti sömürme harekatı çoktan başlamış bile

İyi olmus bi arac satacaz o ilan fiyatlari ne oyle. Gunun guzel haberi

Sen de yorum yaz