Dev transferde işlem tamam!

Microsoft'un önemli isimlerinden biri, gemiyi terk etti! İşte o isim ve yeni adresi...

Xbox'ın lideri artık Zynga'yı yönetecek
Don Mattrick, uzun süredir Xbox'ın liderliğindeydi

Daha önce çıkan söylentiler doğrulandı; oyun yapımcı ve yayıncısı Zynga, Microsoft'un Xbox lideri Don Mattrick'in firmasından ayrılarak Zynga'nın yeni CEO'su olacağını resmi olarak açıkladı. Mattrick yeni görevine 8 Temmuz'da başlayacak.

Zynga'nın kurucusu ve bugüne kadar CEO'su olarak çalışan Mark Pincus, Zynga'nın blogunda neden Mattrick'in Microsoft'u bırakıp Zynga'yı yönetmeye başlayacağını ve neden kendisinin artık CEO olmayacağını açıkladı. Pincus'un blogunda şunlar yazıyor: "Eğer firmam için kendimden daha iyi bir CEO bulursam bu kişiyi kazanmak için yapabileceğim her şeyi yapacağımı söylemiştim ve Mattrick'in aradığım bu kişi olduğunu düşünüyorum."

Microsoft'a 2007 yılında katılan ve daha öncesinde de 15 yıl boyunda Electronic Arts için çalışan Mattrick, Zynga'ya katılımı hakkında "Zynga'ya katıldım, çünkü Mark'ın öncü görüşleri ve dünyayı oyunlar aracılığı ile bağlama amacının daha yeni başladığını düşünmekteyim. Zynga, henüz tam kapasitesine ulaşamamış büyük bir firma" şeklinde bir açıklama yaptı.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bu adami ben bile takip ediyodum. Ilk kez bu kadar buyuk kayip verdi..

Darısı yusuf mehdiye

Microsoft gibi bir şirketin XBOX bölümünün lideri olsam ayrılmayı pek istemezdim

@03 Tem 2013 00:12 bencede..

@03 Tem 2013 00:12 Eger XBOX bölümünde calismalarinin sinirlandirildigini katacagi birsey olmadigini düsünüyorsa iyi tercih yapmis. Gelecek coklu oyunlarda bu konuda en buyuk firma Zynga. Kesinlikle iyi bir tercih yapmis bence.

Xbox bölümünün son zamanlarda yaptığı onca saçmalama ve döneklikten sonra Microsoft un Mattrick'i işten çıkarması ve Xbox bölümüne yeni bir CEO ataması gayet mantıklı bir hareket...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir