Ekonomik kriz ve açık artırma rezaleti!

Ekonomik krizin en çok etkilediği ülke olan İzlanda için nette satış ilanı verildi. İşte o ilan...

Ekonomik kriz ve açık artırma rezaleti!
İşte o ilan. Tıklayın...

Güncelleme:
eBay, haberde bahsi geçen ilanı, Türkiye saati ile 21:30'da yayından kaldırdı...


Şaka olarak başlayan ve tüm dünya basınına yansıyan bir açık artırma ilanı her türlü eleştiriyi hal edecek cinsten bir ilan. Küresel mali kriz yüzünden iflasın eşiğine gelen İzlanda, sözde ilanda eBay'de satışa çıkarıldı. İzlanda'nın açılış fiyatı 99 pence. En yüksek fiyat 10 milyon pounda ulaştı
"Muhteşem doğası ve atları olan, ancak mali durumu iyileştirme gerektiren" duyurusuyla sitede satışa çıkarılan İzlanda'nın açılış fiyatı 99 pence'den başlatıldı. En yüksek fiyatı verecek kişinin ülkeyi bizzat teslim alması koşuluyla satışa çıkarılan İzlanda için verilen en yüksek fiyat 10 milyon pounda ulaştı.

Rusya'nın döviz rezervlerini desteklemek için 4 milyar avro kredi vereceği İzlanda'nın satış ilanında en ilginç detay ise, ülke vatandaşı ünlü şarkıcı Bjork'ün satışa dahil edilmedi.

Şu ana kadar isimsiz 26 kişinin teklif verdiği ve 84 fiyat teklifinin yapıldığı İzlanda'nın satışı için teklif verenlerden ilginç sorular da geliyor. Bunlar arasında, "Volkan/deprem sigortası dahil mi", "Ödememi dondurmam mümkün olur mu" ve "Ödemeyi teslimattan sonra yapabilir miyim" gibi sorular bulunuyor.

İzlanda'nın satışı için belirlenen son gün 17 Ekim. Satış ilanına buradan ulaşabilirsiniz.

CHIP Online yorumu:
Satış ilanı, tabii ki şakacı bir İngiliz'in yaptığı ve ne kadar komik olduğu tartışılabilecek bir ilan. Bir ülkede insanlar ekonomik olarak çok zor durumdayken o ülkenin bu tip şakalara alet edilmesi pek de onaylanacak bir durum değil. Ekonomik krizin ne demek olduğunu biz çok iyi biliyoruz ve bunun bir şaka malzemesi yapılmasını asla onaylamıyoruz. Umarız eBay yetkilileri bu ilanın farkına varır ve en kısa sürede yayından kaldırır...

chip.com.tr - Hürriyet

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Dünya batsa Adamların Umrundamı ... Açın halinden bir tek aç anlar.Yaşamadan anlatılmaz bu tür olaylar...

Hay Allah'ım ya

chıp yorumunun üstüne daha ne denir ki. aynen katılıyorum.

İşte yan gelir yatarsak, çalışmassak, ithalat çok, ihracat yok olursa, bilgi yerine bilginin ürettiği bütün ürünleri dışardan alırsak, sonra bizide gittigidiyorda şaka diye satarlar, hatta bu şaka yüzünden gittigidiyor.com türkiyede erişime mahkeme kararıyla yasaklanır, kendi ülkemiz için bile açık arttırmaya katılamayız, yabancılar alır gider.

Rezalete bak ya.Fena oldu içim.

ne manyakca şeyler bunlar

Napayım donuk ülkeyi kendi halkımın sıcak insanı varken

KDV ödemeyeceksek ben alırım:)

icindeki insanlar ozellıkle kızlar dahil ise alırız =)

Kaldırılmış ilan.

aha sildiler :D

En son kac olur bana xD . . .

Nedense bu habere hiç gülemedim. Sanki bir an geleceğe gittim geldim. :S

Burda yapılan birkaç yorumun yanlış olduğunu düşünüyorum ne demek içindeki kızlar ve bir an geleceğe gittim geldim elinizden gelenin en iyisini TÜRKİYE için yaparsınız başaramazsanız daha sonrada biz başaramadık der ve yeni insanların gayretleri için daha çok çalışırsınız. Bu gerçekleşirse geleceğe gidip gelmene gerek kalmaz. Aynı zamanda tüm hayallerini kızların üzerine kuran insanların sonunun hüsran olduğunu bizzat gördüm. Bence yazmak için değil yararlı olmak amacıyla yazın.

Yine ucuza vermişler.....

ilan kaldırılmış. trajikomik bir durumdu ne diyim

"İşte yan gelir yatarsak, çalışmassak, ithalat çok, ihracat yok olursa, bilgi yerine bilginin ürettiği bütün ürünleri dışardan alırsak, sonra bizide gittigidiyorda şaka diye satarlar, hatta bu şaka yüzünden gittigidiyor.com türkiyede erişime mahkeme kararıyla yasaklanır, kendi ülkemiz için bile açık arttırmaya katılamayız, yabancılar alır gider."

çok süper bir yorum, aklımdan geçenlerin aynısı.

türkiyeyi de el altından satıyorlar zaten internete gerek yok . belki ileride bu alanlar internetten satabilir o ayrı

Sen de yorum yaz