En çok güvenilen şirketler listesi şaşırttı

MS, güvenilir şirketler sıralamasında sert bir düşüş yaşadı. Peki ABD'liler en çok kime güveniyor?

ABD'lilerin en çok güvendikleri şirketler araştırmasına da Google damgasını vurdu. Araştırmaya göre, geçen yılın birincisi Microsoft ise 10. sırada yer aldı.

Google'ın, çalışanlarına iş saatlerinin yüzde 20'sinde yeni düşünceler ortaya çıkarabilecek yan projeler üzerinde çalışmalarına izin vermesi, iş dünyasındaki itibarının artmasındaki en önemli neden. Öte yandan, büyük ölçüde işten çıkarmaların olduğu ve müşterilere sağlanan kimi hizmetlerde kesintiye gidildiği havayolu şirketlerinin ise, iş dünyasında büyük ölçüde itibar yitirdikleri açıklandı.

Her yıl yapılan ''Harris Interactive Reputation Quotient'' anketinde şirketler, toplumsal sorumluluk, ileriyi görüş ve liderlik gibi ölçütlerin yanısıra, öncelikli olarak, çalışanlarına nasıl davrandıkları ve işyeri koşullarına göre değerlendiriliyor.

Listede en itibarlı şirketler arasında Johnson & Johnson, Intel, gıda şirketleri General Mills, Kraft ve Coca-Cola ile Warren Buffet'in yatırım ve sigorta şirketi Berkshire Hathaway de yer alıyor. Listede, Amerikan şirketlerinin yanısıra, Japon otomotiv devi Honda da bulunuyor.

AA

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

bu listede umarım birgün türk şirketleride olur

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir