Facebook'dan fotoğraflarda yenilik

Facebook, çok uzun zamandır dokunmadığı bu özelliğinde önemli bir yenilik yaptı! İşte detaylar...

Facebook'dan yeni mozaik fotoğraf görünümü

Facebook, "mozaik görünüm" ile yenilediği fotoğraflar sayfasını kullanıma açmaya başladı. Yeni görünümde fotoğrafların iç içe gösterilmesinin yanı sıra, üst tarafta şu üç yeni sekme de yer alıyor: fotoğraflarınız, paylaştığınız fotoğraflar ve oluşturduğunuz albümler.

Facebook'un bu yeni görünümünün Facebook Camera uygulamasını geliştiren, bağımsız takım tarafından yapıldığı söyleniyor. Facebook'un daha yüksek kaliteye sahip, daha büyük fotoğraflara son zamanlarda önem verdiği biliniyordu. Sosyal ağın ızgara biçimindeki fotoğraf görünümü, oldukça uzun bir zamandır değişmemişti. Yeni görünüm ise zaman tüneli ile bir bütünlük içinde çalışıyor. Örneğin bir fotoğrafın üzerine geldiğinizde onu vurgulamanız veya düzenlemeniz için düğmeler beliriyor. Albümlerin yeni ayrıntılı görünümü ise onu zaman tüneli görünümü ile daha uyumlu bir hale getiriyor.

Yeni görünüm, şüphesiz Google+'ın fotoğraf görüntüleyicisini andırıyor. Facebook, diğer web sitelerinden etkilenerek yeni güncellemeler yapmaya devam edeceklerini söylüyor.

Yeni fotoğraf görünümünün tüm dünyada tamamen kullanıma açılması, birkaç hafta sürecek. Aynı görünümün mobil uygulamalara gelip gelmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Facebook Google+'ı taklit etmekten sıkılmadı herhalde. Google yerinde Apple olsaydı basmıştı davayı.

google+ da biraz facebook tan esinlendimi bu iş tamamdır.

dostum hiç takip etmiyorsun galiba google+ 'ı nerdeyse sitenin %90'ı facebook çakması. Asıl Facebook'un dava açması lazım.

Düşük çöznünürlüğe çözüm getirmedikleri sürece hiç bir önemi yok yapılanların.

Facebook ya da Google+ . Al birini vur ötekine. Zombi İnsan projesi son sürat ilerliyor.

facebook abonelik özelliğini de google+'dan esinlenmişti hatta fotoğraf görüntüleyicisi de çok benziyordu google+'ın fotoğraf görüntüleyicisine

windows 8 den esinleniş sanki ana ekrana çok benziyor

Videolar çok kötü artık bir sayfada aradığım videoyu bulamaz oldum -.-

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost