Facebook, Local Market özelliğini test ediyor

Facebook, kendi içerisinde çok farklı bir özelliği daha test etmeye başladı!

  • Onur Seven
Facebook, Local Market özelliğini test ediyor

Mark Zuckerberg ve mühendis ekibi sosyal ağın yeteneklerini kendi alanı dışında da geliştirmeye oldukça istekli görünüyor. Facebook uygulaması içerisinde kullanıcıların bölgelerinde ürün alıp satabilmesine olanak sağlaycak "Local Market" (Yerel Pazar) isimli yeni bir özellik test edilmeye başlandı.

Bu girişimin sonunda Facebook eBay, Amazon, Etsy, Craigslist ve benzer siteler için tam donanımlı bir rakip haline gelebileceği gibi erken testler iyi sonuç vermezse özellik tümüyle rafa da kaldırılabilir.

Local Market sayfası, zaten alınan ve satılan ürünlerin olduğu yerel Facebook grupları üzerine inşa edilmiş görünüyor. Bu nedenle gelişmiş arama özellikleriyle bu sayfalara daha kolay erişim sağlayabilmesi dışında yeni bir özellik sayılamaz.

Test aşamasında müzik, emlak, otomobiller, bahçe, giyim ve güzellik gibi kategorilerin yer aldığı Local Market resmen hayata geçirilirse, kullanıcıların durum güncellemeleri ve fotoğraf paylaşımlarının ötesinde Facebook uygulamasını telefonlarında yüklü tutmak için bir nedenleri daha olmuş olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Önce adam gibi mobil uygulama geliştirsinler böyle saçma özellikler istemiyoruz tek isteğimiz doğru düzgün bir mobil uygulama

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play