Facebook, sizi satmaya hazır!

Ve Facebook, kullanıcılarını ciddi ciddi satmaya başlıyor! Tüm detaylar haberimizde...

Facebook, sizi satmaya hazır!

Farklı cihazlarda kullanıcılara erişmek isteyen Facebook, "insan tabanlı pazarlama" platformu Atlas'ı devreye soktuğunu duyurdu.

Atlas, reklam verenlerin cihazlar, platformlar ve yayıncılar arasında "gerçek kullanıcılara" erişmesine olanak tanıyor. Bu sayede reklam verenler, çapraz-cihaz sorununu aşma şansı buluyor ve reklamlarını daha iyi ölçümleyip, isabetli hale getirebiliyorlar. Bir başka deyişle Facebook hesabınız varsa sosyal dev, istatistiklerinizi size istedikleri zaman, tabletinizden, PC'nizden veya telefonunuzdan erişebilecek reklam verenlere satmaya hazırlanıyor. Bu reklam verenlerin çevrimiçi satın almalarınızı mümkün olduğunca takip edeceklerini ve bu verileri de kullanacaklarını söyleyelim.

Fikir, reklam verenlere internette nerelerde sörf yaptığımızı ve ne tür şeyler satın aldığımızı söyleyerek bizi daha iyi tanıtmak. Ancak tamamen ilgisiz bir web sitesindeyken ilgi duyabileceğiniz bir ürünün reklamıyla karşılaşmak, korkutucu olsa gerek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

etik dışı tamamen

@30 Eyl 2014 16:24 facebook sözleşmesinde kısaca şöyle der face e yüklenen facin malıdır. kendi malı oluncada istediği gibi kulanır.

Ne bekliyordunuz ki. Kullanıcının gizliliğine verdikleri önem-değer bu kadar işte...

Kullananlar düşünsün....

Sırf reklamlar yüzünden Gooogle ve urunlerini bırakma asamasindayken facebook da bu terk edilecek listesine katildi...

kimse önemli değil demesin senin ne istediğini nokta atışıyla sana gösteriyorsa azcık olan gizlilik bile gitmiş demektir

Kar amaçlı faaliyet yürüten, Borsa da tahvilleri işlem gören Facebook elbette finans kapitalin normları ve mantığı içinde doğru olanı yapıyor! Facebook orta öğretimde birbirinize verdiğiniz hatıra defteri mi? Facebook önce masumane kişilerin kendini güvende hissettiği, dostlarını arkadaşlarını bulduğu genişlettiği platform olarak yola çıktı, zirvedeyken kapağı borsaya attı,şimdi resesyonda her türlü prensiplerini ve değer yargılarını bir kenara bırakıp, işi iyice paraya döktü. Aklı olan hiç girmez, girene tavsiyem, tüm verilerini sil ve ''Ne teşhirciyim ne röntgenci'' diyerek Facebooka elveda et, geç bile kaldın!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir