Facebook, sonunda haber ajansı da oldu!

Facebook, internetteki karışıklığa dayanamadı; sonunda bu servisi de hayata geçirdi!

  • Cem Şancı
Facebook'tan FB Newswire!

Facebook, herkesin ulaşabildiği ama özellikle gazeteciler ve medya mensupları için hayata geçirilen, dünyadaki haberlerin takip edilebildiği bir tür haber servisi kurduğunu duyurdu. FB Newswire isimli servis, Facebook üzerinden dünyadaki güncel ve son dakika gelişmelerini duyuracak, yazı ve fotoğraflar yayınlayacak.

Facebook haberleri yayınlamadan önce doğruluk kontrolünü de yapacak. Böylece bir haberin en doğru halini, FB Newswire üzerinde bulmak mümkün olacak. Deprem veya doğal felaketler gibi olaylar yaşandığında, sosyal medyada yayılan haberler çoğunlukla abartılı veya gerçeği yansıtmayan duyumlar olduğu için dünyada büyük yanılgılar oluşabiliyor. FB Newswire bu yanılgıların önüne geçecek bir servis olarak hizmet verecek.

Servise bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bu servisin şu an için sadece İngilizce haberler için olduğunu söylemeniz iyi olacaktır. Durup dururken facebook neden hit kazansın?

Bunu önceden ön görmüştüm fakat geç kalınmış olsada işe yarar. Aslında sosyal medyanın kendi haber ajansı da olmalıdır diye düşünüyorum.

Türkçesi yakında çıkar, Haber ve IPTC çok hızlı ilerlemiyor. IPTC ye destek verecek bu türde bir haber servisi faydalı olacak ve Türkiyede gazeteciler IPTC veya Facebook benzeri servislerin faydalarını çabuk cevaplayacaktır. Gelişmeleri takip etmek faydasız hit değil yararlıdır.

Yakında facebook tv de çıkar... Haftanın profili top 10 falan yaparlar.. Ünlüler dünyası spor dünyası vs. takılırlar kafalarına göre...

Sen de yorum yaz