Facebook'tan "güncelleme salgını" açıklaması

Facebook, kullanıcı duvarlarını dolduran anlamsız "gizlilik" mesajları hakkında ilk kez konuştu!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook'tan güncelleme salgını hakkında açıklama

Facebook'da ilk olarak Mayıs ayında ortaya çıkan sahte telif hakkı metni, son günlerde milyonlarca kullanıcıyı kendisine inandırmayı başardı. Doruk noktasına ulaşan, ancak geçtiğimiz günlerde avlanan metin hakkında sonunda Facebook'tan bir açıklama geldi.

Son günlerde internette dolaşan, Türkiye'de bile Türkçe sürümüyle yayılan güncelleme, onu paylaştığınızda verilerinizin gizliliğinin korunacağını iddia ediyor. Facebook ise yaptığı açıklamada bu durum güncellemesinin yanlış olduğunu şu sözlerle belirtti: "Facebook'un kullanıcılarının bilgileriyle veya paylaştıkları içeriklerle ilgili bir değişikliğe gittiğine dair bir söylenti ortada dolaşıyor. Bu yanlıştır. Facebook'u kullanan herhangi biri, şartlarımızda belirtildiği gibi gönderdiği bilginin sahibidir. İçeriğin ve bilginin nasıl paylaşılacağını onlar denetlerler. Bu, daha önce de olduğu gibi, bizim ilkemizdir."

Bu haberimizde de belirttiğimiz gibi, Facebook'ta paylaştıklarınızı sosyal devin kullanma yetkisi bulunuyor. Zira bu bize Facebook'a kaydolurken gösterilen hizmet şartları içerisinde belirtiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bizim sazanlar da atlamis hemem :)

delinin biri kuyuya taş atıyor millette peşinden kuyuyu taşla dolduruyor biride çıkıp demiyorki aga bune? :)

arada tanıdık okumuşları görünce sazanda sınır yok dedim

Facebook gizli saklı birşey yapmıyor sen paylaşıyorsun herkes görsün diye oda istediği yerde yayınlıyor. O kadar gizliyse özeliniz paylasmayın. Arkadaş sayısı ile rekor kırmaya calısanlar 3 4 bin arkadas listesi olanlar sözüm size. Senin gece ne yaptığın beni ilgilendirmez sen paylaşma ben görmiim facebookta kullanmasın bu kadar basit.

Madem bu durumdan bu kadar rahatsız millet. Kapatsınlar hesaplarını ha yok illa kullanacam diyorlarsa da özel hayatlarından bize ne karısıyla sevgilisiyle yaptıkları kimseyi ilgilendirmez paylaşmasın yayak odası resimlerini videolarını

Facebook yetkilileri bu bilgilendirici makaleyi yazarken kendilerini zor tutmuş olsa gerek yoksa lafın arasına sazanlar, bilinçsiz cahil kullanıcılar diye serpiştirirdi.

Sen de yorum yaz