Facebook, yenilediği Zaman Tüneli'ini deniyor

Facebook'un test ettiği bu değişiklikler, yakında sizin de Zaman Tüneli'nize yansıyacak...

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook, Zaman Tüneli'ini değiştiriyor

Facebook "tek sütun" ile yenilediği Zaman Tüneli görünümünü kullanıma sunmaya başladı. Şu an sadece Yeni Zelanda'da görülebilen yeni Zaman Tüneli görünümü, arkadaşlarınızla ilgili gönderileri bir tarafa, kalanları ise diğer tarafa topluyor.

Yeni görünüm, Zaman Tüneli'nin bildiğimiz düzenine biraz ters düşse de, kendi duvarınızda herhangi bir gönderiyi gözden kaçırmanıza engel oluyor. Yenilik şu an sadece Yeni Zelanda'ya sunulduğundan onu denemeniz mümkün değil. Yeni tasarımda herhangi bir gönderiyi iki sütuna genişleterek "öne çıkarmanın" mümkün olmadığı söyleniyor.

Bu arada yeni görünüm, kapak fotoğrafının altında gösterilen Arkadaşlar, Fotoğraflar, Haritalar ve Beğenmeler gibi resimli kutucukları da kaldırarak bir menü haline getiriyor, böylece aynı alanda daha çok seçenek gösteriliyor. İlişki durumunun ilk görünümden kaldırılmış olması da dikkat çeken detaylardan (Hakkında kısmında gösterilmeye devam ediyor).

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Facebook Twitter çakması olmuş.

Blog havası yaratmaya çalışmışlar. Facebook, blog sitelerine öykünüyor.

Blog sitelerinin yapısına benzemiş. Tek sütuna indirilmesi görünümü sade yapmış. Kutucuklar bence de gereksiz yer kaplıyorlardı. Menu haline getirilmeleri iyi olmuş. Bakalım bize sıra ne zaman gelecek?

Duvar uygulamasına geri dönmüş. Bir de ne yaptıklarını bilseler.

Daha kulalnisli gorunuyor. Ne kadar basit o kadar iyi

Saçmalama devam... Bildiğin wordpress blog olmuş

Olamaz, ilişki durumu gözükmek zorunda. Benim erkek arkadaş zaten hovarda bir tip, öyle daha da kötü olacak. :D

Sen de yorum yaz