Facebook'un yeni etkinlik işlevi göründü!

Ortaya çıkan yeni patent, hayatı kolaylaştıracak ilginç bir Facebook işlevinin sinyalini veriyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook'un yeni etkinlik işlevi göründü!

Facebook'un yeni ortaya çıkan bir patent başvurusu, firmanın Etkinlikler sayfası için yaptığı ilginç planlardan ipuçları veriyor. İşlevin yenilenmiş sürümü, aynı etkinliğe giden Facebook kullanıcılarının otomobillerini paylaşmalarını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Sosyal ağda davet edildiğiniz etkinliklere bugün şu üç cevaptan birini verebiliyorsunuz: "Katılıyorum", "Katılmıyorum", "İlgileniyorum". Patent başvurusu, "Katılıyorum" seçenekleri için iki yeni alt seçenek eklemeyi amaçlıyor: "Katılıyor", "Katılıyor ve sürüyor", "Katılıyor ama sürmüyor".

Bu sayede kullanıcılar, hangi arkadaşlarının etkinliğe kendi aracıyla gittiğini ve yanlarında boş yeri olup olmadığını görebiliyorlar. Patentte müzik gibi benzer ilgi alanlarına sahip kullanıcıların Facebook tarafından otomatik olarak eşleştirilebileceğinden de bahsediliyor.

Patent başvurularının her zaman gerçeğe dönüştüğüne şahit olmasak da olgunlaşmış gibi görünen bu patent, Facebook'un Etkinlikler sayfasını güçlendirebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Sizi bilemem ama facebook benim hayatimi zorlastiriyor, bana hic bir faydasi olmayacak farazi bilgi coplugu. Arkadaslar derseniz onlarda 24 saat iletisimde olmak iyi bir fikir degil, ozlemek te lazim bazen.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost