Cep telefonu: Zararı saymakla bitmez!

Cep telefonu kanser yapar, çocuk gelişimini engeller. Bunlar yeterli değilse buyrun size yeni iddia.

"Konuşma sırasında el değiştirin"

"Konuşma sırasında el değiştirin"

Dr. Evans, "kübital kanal sendromunun" şeker hastalığı ya da tekrarlanan travmalar gibi çok çeşitli nedenlerden ortaya çıkabileceğini ancak cep telefonu kullanımına bağlı olarak hastalığın görülme sıklığının arttığını ifade etti.

Hastalık riskini azaltmak için cep telefonuyla konuşulduğu sırada elin değiştirilmesini ya da "eller serbest" şeklinde konuşulmasını öneren Evans, bu basit önlemlerin genellikle yeterli olduğunu vurguladı.

Evans, riskin azaltılmasında kısa mesaj gönderme yönteminin de akıllıca olmadığını, fazla kısa mesaj göndermenin baş parmakta ağrılara ve sinir sıkışmalarına yol açabileceğini belirtti.

Konuya ilişkin makale, Fransız "Le Figaro" gazetesinin internet sitesinde de yer alıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

çok zorunlu olmadıkça mesaj atmayın, kulaklık alın kullanın, bu kadar basit, yatarkende kolumuz fazla hareket etmiyor, bu dedikleri şey yatarkende olamaz mı ?

Son zamanlarda telefonla hep mikrofon ile konuşmaya dikkat ediyorum. Bence herkeste böyle yapmaya çalışmalı tabi benim gibi 1-2 saat aralıksız konuşuyosa yoksa telefonu kapattıktan sonra baş ve kulak ağrısı çekebiliyorum.

İyi yani beyne verdiği zarar bitti dandirik şeyler söyleniyor.

Yatarken tam tersine kasların gevşiyor ve rahatlıyorsun. Ama ceple konuşurken kollarımız güç sarfediyor bilim adamları haklı

Bu araştırmalrı ciddiye alalım almasına ama kim neyi araştırıyor ? kimi diyor zararı yok kimi diyor var? şu gerçek vaz geçilmez oldu artık.

ev içinde internete bağlanıyordum. bağlantı gerçekleşmedi. internete bağlanmaktan vazgeçtim, tarayıcıyı kapattım. o anda telefonu tutan elim müthiş bir şekilde sızlamaya başladı. telefonu attım. zararı var o kesin. ama insanın teknoloji tutkuları bırakmaya engel oluyor.

gerçekten çok dogru

İnsan vücudu süper bir yaratık. Herşeye uyum sağlıyor. Hiç merak etmeyin. :)

İyi de zaten istem dışı yaptığımız bir şey bu. kim 1 saat aynı elinde konuşuyor ki telefonla ...

Cep telefonunun zararı varmış. Ya biraz düşünün aldığımız radyasyonu da sonra telefonlara laf atın. Sadece yediklerimizin ve içtiklerimizin %80'i kanser yapıcı. yok renklendirici yok hormon yok katkı maddesi..... Cep telefonu kanser yaparmış peeeeeeeeeeeh.

Biz Türk'lere Birşey Olmaz :))

ya bırak ona bakarsan sürekli bilgisayar klavyesi kullanan birinin de "karpal tünel sendromu"na yakalanma riski oldukça artıyor ,"kübital tünel"den daha sakat ,bilgisayarı da mı atalım ???

Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
"Konuşma sırasında el değiştirin"
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir