Galaxy S5'te "ölümcül" kamera sorunu!

Bazı Galaxy S5'lerde yaşanan bu sorun, telefonun bu çok önemli özelliğini tamamen "öldürebiliyor!"

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S5'te "ölümcül" kamera sorunu!

Galaxy S5 satışa çıktıktan 2 hafta sonra Samsung'un yaşamak istemeyeceği türden bir sorun yaşanıyor. Bazı kullanıcılar, telefonlarının kamerasının bir hata mesajı sonrasında tamamen "ölmesinden" şikayetçi.

Kameranın kullanılmaz hale gelmesiyle sonuçlanan "Warning: Camera Failure" uyarısı, herhangi bir neden olmaksızın ekranda belirebiliyor. Bu hatayı gören Galaxy S5 kullanıcıları, telefonlarını sıfırlasalar bile kamerayı tekrar çalıştıramıyorlar. Kamera uygulamasını tekrar yüklemek vb. gibi işlemler de işe yaramıyor.

Samsung ise yaptığı açıklamada durumdan haberdar olduğunu, "kısıtlı sayıda" Gaalxy S5'in kamera hatası mesajıyla karşılaşabildiğini söyledi. Ancak firma, sorunun neden kaynaklandığıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Bu sorunla karşı karşıya kalanlar, garanti kapsamında telefonlarını ücretsiz olarak değiştirebiliyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Plastik etin yahnisi yavan olurmuş.

samsung çöp olu iyice. bildiğiniz piyasa malı. s4 aldım ocakta 1650 ye, 2 aylık makineye teleofncu 850 zor verdi. dah aalırmıyım. iphone 4 ün fiyatı hala 1000 tl.

plastikten ne bekliyordun ki :D

samsung almak parayı çöpe atmaktır berbat tasarım ucuz malzeme kötü arayüzü var

Samsungdan beklenir

CAnım Galaxy S5 .....

plastik ve çöp bir telefondan beklenen haberdi :) zaten samsung hep plastik ve çöp telefonlar yapmaktan bıkmadı :D :D

tam alcaktım vazgeçtım kamera hatası varmiş

samsung alanda beyinden eser yoktur. samsung pişmanlıktır

Telefon bariz bir sekilde S4ten daha yavas. Yeni touchwiz arayuzu gorsel ve işlevsellik olarak daha iyi olmuş ancak, cihazı bariz bir şekilde yavaşlatmış. 15 günde 5-6 defa dondu ve kilitlendi. Tam çok lazım olduğunda kamera uygulaması durduruldu uyarısı geliyor. (15 günde 3-4 defa) Telefonu sallayınca ses geliyor. öyleki gece sessizlite klavye vuruşlarında bile, rahatsız edici şekilde kamera merceğinden sallantı sesi geliyor. Olacak iş değil telefonu sallıyorsun içinden tıkır tıkır ses geliyor sanki civata düşmüş ..! Kamerayı açıp sallayınca ses kesiliyor. Sallanan kamera merceği imiş. Ya S4e geri döneceğim ya da Lg G3 ü bekleyeceğim.

ben aldım sakın hataya düşüpte s5 falan almayın kamerasından hiç memnun değilim. bende daha önce xperia u20i 5 mp kamerası vardı o bile daha iyi çekiyordu. alıp pişman olmayın benden demesi.

Samsung Galaxy S4 aldım arka kapak harfleri düştü. Cihazı komple bırakmamı istediler. Paramla kapak aldım. Servis elemanları ise cihazı tezgah üstüne domates atar gibi atıyorlar. Diger S4 ün ise yan power tuşu ve ses tuşlarında aşırı boşluklar vardı. Tüm samsung telefonları inceledim ve hemen hemen % 75 inde bu sorun var.

şurda samsung çöp diyenlerin %80 liseli ... tasarım hariç hiç bir şeyi kötü değil telefonun...

Kardeş saçma sapan konuşma.ben bir sony kullanıcısıyım ama samsung alan her zaman hatalı değildir.

bazı arkadaşlar cok iyi yalan atıyor bende samsung galacy s5 var ve kamerasından cok da memnunum

samsung s5 adlı cihazı aldım bir gün kullanıp değişim için geri gönderdim kamerası net değildi ve odaklama problemi vardı diğer s5lerle karşılaştırıldığında.. sonucu bekliyorum...

Ben samsung S3 mini ile başladığım samsung serüvenine s5 ile devam ediyorum. On kamerası netlik adına bir hiç. Ama odaklama ile birlikte arka kamera muazzam.her elektronik cihazda noksalk aramayin

Bu kadar karalama yerine çözüm adına bir şeyler yazılmasını beklerdim. Sonuçta herkesin bir tercihi var, Samsung telefonlar da karalandığı kadar kötü değil, öyle olsa Dünyanın en çok satan markası olmazdı. Lütfen bu özel duruma çözüm getirecek bir şeyler yazalım.

Sen de yorum yaz