Galaxy S7 ve S7 Edge'in ABD başarısı

Galaxy S7 ve S7 Edge, Samsung'un yüzünü sadece Avrupa ve Asya'da güldürmüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S7 ve S7 Edge'in ABD başarısı
S7 ve S7 Edge, ilk çeyreğin son birkaç haftasında ilk 5'e girmeyi başardı

Yeni veriler, Samsung'un başarılı telefonları Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge'in ABD'de yaşayanların da kalbini kazandığını söylüyor.

Kantar World'e göre Güney Koreli firmanın yeni amiral gemileri, 2016'nın ilk çeyreğinde ABD'nin telefon pazarının yüzde 5,8'ini ele geçirmeyi başardı. Satışa henüz sunulmuş olmasına rağmen Galaxy S7'nin bu dönemde en çok satan beşinci telefon olmayı başardığı gözleniyor. S7 kadar başarılı olmayan Galaxy S6, çıkışının ardından yüzde 3,2 pazar payı elde edebilmiş, en çok satan onuncu telefon olabilmişti.

Galaxy S7'nin en çok sevilen yönü

Yeni Galaxy S7'leri satın alanlarla anket düzenleyen Kantar, katılımcıların yüzde 53,5'inin S7 veya S7 Edge'i tercih etmesinin nedeninin pil ömründeki geliştirmeler olduğunu keşfetti. Bunun yanında önemli bir kesimin kamera kalitesindeki geliştirmeleri dikkate aldığı ortaya çıktı.

Galaxy S7'nin satışlarında ön sipariş verenlere Gear VR'ın ücretsiz sunulması, bazı sağlayıcıların Gear S2 için fırsatlar sunması ve telefonun reklamının yoğun biçimde yapılmasının rolü de büyük.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Valla benim için en büyük artısı su geçirmezlik.Gerisi yalan.En büyük eksisi de şu uzaktan kumanda özelliğini kaybetmesi oldu.Pil mil hikaye!Sanki çok fazla bi değişim oldu da!Ben s6yı da s7yi de denemiş biri olarak aradaki pilin dayanma farkı 1 saati biraz aşıyor.O da hiç bir şey demek değil!

@13 Mayıs 2016 17:30 senin kullanımların yoğun olabilir tabiki ama iş acil durumda yüzde 10 kalan pilin değerini anlamaktan geçer

SGS7 Edge her yönden mükemmel... dandiPhone gibi çöp değil...

s7 mini ne zaman çıkıcak.

avrupada ve asyada da yok satıyor...

İyiki almışım hiçbir eksi yönü yok şuana kadar

ABD yüz güldürme sebebi amerikadaki modelleride kullanilarn işlemci secimi olmasin ! Sp820 yi Avrupa ve asyada da kullansin orlardada yüzü gülsün.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost