Galaxy S8 Lite ve Galaxy A8 Star Geliyor

Samsung SM-G8750 ve SM-G8850, Galaxy S8 Lite ve Galaxy A8 Star olarak piyasaya sürülebilir!

  • H. Hüseyin Öztürk
Galaxy S8 Lite ve Galaxy A8 Star geliyor

Twitter'da bilgi sızdırmasıyla tanınan MMDDJ_'nin yeni tweet'ine inanacak olursak, Samsung'un yaklaşan cihazlarıyla ilgili önemli bir gizem çözüldü. Çin için üretilen Samsung Galaxy S9'un (model numarası SM-G8850) Galaxy S9+'ın donanım özellikleri ve iPhone benzeri bir tasarımla TENAA'da ortaya çıktığını hatırlıyor musunuz? Bu cihazın TENAA girişi şimdi orta sınıf özellikleriyle güncellenmiş ve habere göre Galaxy A8 Star olarak piyasaya çıkacak. Bu arada SM-G8750'in, son zamanlarda aldığımız duyumlara uyuşur şekilde Galaxy S8 Lite olacağı doğrulandı.

Galaxy A8 Star, yükseltilmiş bir Galaxy A8+ (2018)

Galaxy A8 Star, 24 megapiksel ve 16 megapiksel çift arka kamerası tarafından anlaşılacağı üzere Vivo ve Oppo gibi şirketlerin telefonlarına rakip olacak, Çin için yükseltilmiş bir Galaxy A8+ (2018). Ön kamera çözünürlüğünden bahsedilmiyor, ancak resimlerden görüldüğü kadarıyla A8+'deki çift kamera yok. Ekran boyutu 6.3 inçe yükseltilmiş (çözünürlük hala Full HD+) ve pil kapasitesi 3.700 mAh, A8+'dan 200 mAh daha fazla.

İşlemci ve RAM aynı görünüyor - sekiz çekirdekli bir Exynos 7885 işlemci ve 4 GB RAM. Aksi takdirde A8+ya göre bir düşüş olacağı için, 6GB'lık bir RAM sürümü de işin içinde. TENAA 64MB'lık bir depolama alanı olduğunu söylüyor. Bu muhtemelen 64GB demek. Yazılım olarak ise Android'in en son ve en iyi sürümü Oreo'yu kullanacak.

Galaxy S8 Lite'a gelince, teknik özellikler A8 Star'a benziyor. Snapdragon 660 SoC (Exynos 7885 ile benzer), 4GB RAM, 64GB depolama alanı ve Android 8.0 Oreo ile görüldü. Ekran çözünürlüğü ise 2220 × 1080 piksel.

Tabii her zamanki gibi, bu söylentiler ve sızıntılar şu an ne kadar inandırıcı görünebilse de, resmî açıklamalar yapılmadan inanmak doğru olmayacaktır. Bunun yanında bu cihazların Çin'e has olması muhtemel, çünkü firma o bölgede kaybettiği popülerliğini geri kazanmaya çalışıyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play