GIF çılgınlığı için pratik bir web sitesi!

Bu siteye girin, PC kameranızla kendinizi çekin ve bakın, çektiğiniz görüntü neye dönüşecek...

  • Cem Şancı
GIF yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

GIF'ler yani hareketli dijital görseller, sosyal medya sayesinde tekrar çok popüler oldular. Aslında yıllar önce web tasarımında bir numaralı resim formatı zaten GIF'ti ama daha sonra yerini JPEG gibi formatlar almıştı. Ama GIF'in aynı zamanda animasyon benzeri görüntüler de barındırabilmesi, tamamen ortadan kalkmasını engelledi. Onlar sayesinde, komik veya anlamlı mesajlar veren görseller yaratıp paylaşmak mümkün oluyor. Ancak hareketli GIF hazırlamak çok kolay bir iş değil. Biraz teknik bilgi sahibi olmak ve GIF yapacak doğru uygulamayı kullanmak gerekiyor.

Oysa şimdi yeni bir web sitesi, doğrudan kameradan gelen görüntüyü veya yüklenen fotoğrafları GIF formatına çevirerek kullanıcıya geri veriyor. Bu sayede GIF oluşturmak son derece kolay hale geliyor. Öyle ki, kamera ile kendinizi çekip, görüntüyü GIF olarak kaydetmeniz bile çocuk oyuncağı. 

And Then I Was Like... isimli siteye sosyal medya hesaplarınızla giriş yapabilir ve dilediğiniz kadar GIF hazırlayabilirsiniz... Kolay gelsin...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

gif efsanesi diyorsunuz güzelde, nedendir bilinmez windows 7-8 gif desteklemiyor. ondan sonra sitem ediyorlar: "neden kimse windows 7-8 sevmedi" diye!

@23 Şub 2014 15:46 sen windows 8 die ne kullanıon kardeş

@23 Şub 2014 23:04 windows xp :)

@23 Şub 2014 15:46 İşletim sistemlerinin ' GIF ' formatını desteklememesi değil, asıl sorun Windows'un 7 ve 8x serisinde dahili olarak kullandığı Windows fotoğraf görüntüleyicisi'nin bu formatı desteklememesidir. Hatta Microsoft bu eleştirilen hamlesine savunma olarak " GIF artık eski bir format ve gereksiz " şeklinde açıklama yapmıştı. Tabiki Web sitelerinin bile onlarca ' GIF ' formatında dosyaya sahip olduğu bir ortamda bu hareketi bir yanlıştı. Windows 7 ve 8x serilerinde ' GIF ' formatındaki dosyalarınızı da oynatabilen bir program arayışındaysanız tavsiyem ' ModernView ' adlı programı kullanmanızdır. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Eğer ekran kartınızın dikey yenileme " Vsync " özelliğini uygulama belirtmezse kapalı ve ya açık olarak ayarlamadıysanız program başlarken küçük bir iletişim ekranıyla sizi bu konuda uyarıyor ama açmasanız bile yine de çalışmaya devam ediyor. Bilge Baykuş / Wise Owl

Video to Animated Gif Converter da eklense, harika olur. Çok iyi, çocuklar! <Cleverman>

Linux: convert *.jpg xx.gif I ¦ linux

@24 Şub 2014 13:10 O animasyonlu gif yapmıyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost