Giriş ekranınızı değiştirmenin hızlı yolu!

Android'li cebinizi "eşsiz yapmak için" nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, işte rehberiniz!

Giriş ekranınızı hızla kişiselleştirmenin yolu!

Android'li cebinizin giriş ekranını değiştirmek için harcayacak zamanınız yoksa, yeni bir duvar kağıdı, uyumlu bir simge seti ve uygun bir launcher ile giriş ekranınıza yeni bir hayat verebilirsiniz. İşte bunun için yapmanız gerekenler.

Güzel bir duvar kağıdıyla başlayın

Cihazınız için şık bir duvar kağıdı bulduysanız, işin yarısını hallettiniz demek. Sizlerle paylaştığımız duvar kağıtlarından birini seçebilir veya internette birçok spesifik duvar kağıdı bulabilirsiniz.

Duvar kağıdını bulduktan sonra onu cihazınıza kaydedin. Şimdi giriş ekranınıza uzun dokunun ve menüleri takip ederek yeni masaüstünüzü seçin.

Uygun bir simge paketi bulun

Uygun bir simge paketi bulun

Duvar kağıdınız hangi türde olursa olsun, ona uygun bir simge paketi bulmanız mümkün. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, size Elegance, MIUI v5 ve DCikonZ'u önerebiliriz.

Farklı launcher'lar

Android'in kendi launcher'ı, çok fazla kişiselleştirme seçeneği sunmuyor. Simgeleri değiştirmek için en popüler üç launcher olan Nova Launcher, Apex Launcher veya ADW Launcher'ı kullanabilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

launcheleri sıralarken go nun unutulmus olması manidar olmus

@22 Şub 2014 04:41 özellikle nova ve apex in go launcherin yanından dahi geçemeyeceğini androidin kendi launcherlarından pekte farklı olmadıklarını düşündüğümüzde go launcher, next launcher ve hatta dodol launcherin yazılmaması ilginç.

@22 Şub 2014 04:41 Çünkü Go Launcher kadar iğrenç bir uygulama henüz Android platformuna gelmedi.. Tabi eskiden iyiydi, şimdilerde ise Go yükleyince "abi ekranında böyle cafcaflı bir saat görünsün ister misin? O halde go store'a gel!" vb. türevlerde reklam bazlı öneriler ve zorlamalar ile karşılaşıyorsunuz.. Go Unlocker,Go Widget,Go Wallpapers,Go Lockscreen,GoClock" vesaire, bir sürü çöp uygulama ile (ki bazıları ücretli) telefonu şişiriyor, ve arka planda gizliden gizliye RAM'inizi yalayıp yutuyor.. Farklı muadilleri kullanılmalı, Go'dan uzak durulmalı..bence..

Ben nova launcher kullanıyorum ve gayet memnunum

Root atmak en iyisi ve go kadar igrenc bi launcher gormedim ben.

ondan sonra telefon cok kasiyor kitleniyor. android niye boyle.

@22 Şub 2014 11:42 milyarlık telefon bi launcherden kasıyorsa. ya bi git allasen.

simge paketleri çok dandik duruyor bence

bu kafayla önümüzde ki 128 sene içinde android'li bir cebi eşsiz yapabilirler diye umuyorum :) hadi bakalım şimdiden kolay gelsin....

Samsung S3'e KitKat'ı vermiyor. KitKat Launcher kullanıyorum. Bütün launcherları denedim. Nova ve Apex gayet iyi ama görüntülerini sevemedim. Temada kullansan astarlı bina gibi duruyor her ikiside. ADW daha da berbat. Go Launcher cihazı yavaşlatıyor, pili çok tüketiyor. Action Launcher o da güzel ama KitKat'ı daha çok sevdim. Saydam status bar hoşuma gitti. Bu arada bilmeyenlere söyliyim Android 4.3'e saydam status bar destekleyen launcher sadece iki tane var (bildiğim kadarıyla) KK Launcher ve KitKat Launcher. Nova da destekliyorum diyor ama Root istiyor... Belki de cihaz ile ilgilidir bilemiyorum. Açıklamasında cihazınız desteklenmiyor diyor.

Go Weather Ex uygulamasının Varsayılan Teması ile 30 dakikada bir güncellenen canlı duvar kağıdı, kilit ekranından da hareketli olarak izlenebiliyor. Çok sade ve çok güzel... Tabletler için ise Asus Day Scene Full canlı duvar kağıdı diğer başka marka tabletlerde de çalışabiliyor ve mükemmel bir şey, ancak maalesef 4 saatte bir güncellenebiliyor....

Kasmayan tek launcher Buzz launcher bence

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir