Gmail için en faydalı 6 Chrome eklentisi!

Chrome kullanıyor ve e-posta için Gmail'den vaz geçemiyorsunuz. Öyleyse bu eklentiler sizin için...

  • Zeynel A. Öztürk
Gmail için 6 pratik Chrome eklentisi!
Google Mail Checker ile Gmail sekmesi açık değilken gelen e-postalardan haberdar olabilirsiniz

Gmail'in kullanımı oldukça basit, ara yüzü hızlı ve işlevsel. Bu sayede ayrı bir e-posta istemci yazılımı kullanmaya çoğumuz ihtiyaç duymuyor. Ancak bu Gmail'in kusursuz olduğu anlamına da gelmiyor. Gmail için sayısız Chrome eklentisi mevcut, ancak bu eklentilerin hepsi ilgi çekici değil. CHIP Online, en pratik Gmail eklentilerini sizler için seçti.

Google Mail Checker ve Mail Checker Plus

Tarayıcınızda Gmail sekmesi etkin değilken yeni bir e-posta geldiğinde haberiniz olsun istiyorsanız, Google Mail Checker veya Mail Checker Plus sayesinde yeni e-postanız olduğunda bunu bir simgeyle görebilirsiniz. Mail Checker Plus'da açılır pencereli uyarı, sesli uyarı ve e-posta ön izleme gibi ek özellikler de bulunuyor.

Social Gmail ve Better Gmail

Social Gmail

İsmi sosyal işlevleri akla getirse de, eklentinin asıl görevi e-postaların yanında gönderenlerin profil resmini göstermek. Resimler oldukça küçük görünse de eklenti sayesinde Gmail'inizi özelleştirebilir, ona renkli bir görünüm katabilirsiniz.

Better Gmail
Social Gmail ile gelen kutunuzdaki e-postaların yanında gönderen kişinin küçük bir resmini görebilirsiniz
Gmail ara yüzü temiz ve basit olsa da bazı gereksiz öğeler hala mevcut. Better Gmail ile reklamları, diğer Gmail hizmetleri, web araması gibi dikkat çeken ara yüz öğelerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Better Gmail, ek dosyalara özel simgeler (örneğin PDF dosyaları için Adobe PDF simgesi) ve yeni e-postalar için masaüstü uyarıları da gösterebiliyor.

Minimalist ve ActiveInbox

Minimalist

Minimalist de, Better Gmail gibi Gmail ara yüzünde bulunmasını istemediğiniz öğeleri kaldırmanıza yardımcı oluyor. Ancak Minimalist, işlevleri ayrıntılı bir şekilde düzenleyebileceğiniz daha karmaşık bir eklenti ve size ara yüz üzerinde daha çok kontrol sağlıyor.

ActiveInbox
Minimalist, ara yüz öğeleri üzerinde daha iyi bir kontrole sahip olmak isteyenlere yönelik
ActiveInbox, e-postalarınızı organize etmenize yardımcı oluyor. Eklenti ile e-postalarınızı proje ve görev kategorilerine atayabiliyorsunuz. Bunun için yan çubuğu veya her e-postanın yanında bulunan düğmeyi kullanabilirsiniz.

Eğer e-posta organizasyonu sizin için önemliyse ActiveInbox'u denemenizi öneriyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bunlar çoktandır var. Ayrıca bu eklentiler Chrome'a özel değil. Firefox ve Opera'da da görmüştüm bunların benzerlerini...

mail checker plus yeter maili sadece gelen bildirimleri görmek amacıyla kullananlara :) oku maillerini eklenti üzerinden hemde hiç gmail e girmeden oh ne güzel.sırf bu eklenti için yine chrome u bırakmam.

chip bu bende coktan beri var.. gecikmisin ama yinede tesekurler.. saygilar

firefox varken kim kullanir chrome

facebook eklentisi çok iyi chromeun;
ayrıca adblock ve flashblock, adblock plus,turn off the lights,chrome toolbox eklentilerini indirin tavsiye ederim ama abartmayyın yavaşlatıo biraz da olsa

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play