Google birkaç hizmetini daha kapatıyor!

Google bir kez daha temizliğe girişti: İşte tarihe karışacak Google site ve hizmetleri...

  • Zeynel A. Öztürk
Google birkaç hizmetini daha kapatıyor!
19 Nisan'da kapatılacak

Google, kapatacağı hizmetlerinin arasında yenilerini ekledi. Buna göre Picnik, Google Message Continuity ve Needlebase kapatılırken, diğer bazı hizmetlerde değişiklikler yapılacak.

Google, Picnik'i 2010'da satın aldığında, onu fotoğraf hizmeti Picasa ile bütünleştirmeyi planlıyordu. Şirket, Cuma günü blog'unda yaptığı açıklamada Picnik'in 19 Nisan 2012'de kapatılacağını açıkladı. Bu arada, Microsoft Exchange e-postalarını yedekleme hizmeti Google Message Continuity'nin de kapatılacağı açıklandı. Google, hizmete "yüzlerce" şirket üye olsa da Google Apps ile daha çok ilgilendiklerini, dolayısıyla Google Apps'e odaklanmak istediklerini söylüyor.

Veri yönetimi platformu Needlebase ise 1 Haziran'da kapatılacak. Yaygın bir kullanım alanı bulmayan Social Graph API ise 20 Nisan'da kapatılacak.

Kapatılan hizmetler arasında, Analytics'de yer alan çevrimiçi analiz ürünü Urchin de var. Bunun dışında Android kullanıcılarına yıldızları gösteren Sky Map uygulaması da açık kaynak kodlu hale getirilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Piknik'i kapatmaları çok saçma :( o kadar çok kullanan var k :(

Sky map ın kaynak kodlarının acılması iyi olmus basarılı uygulamar görecez demekki

Piknikin aynısı google+da var zaten.

google bence en büyük hatayı orkuta yatırım yapmayarak yaptı eger zamanında orkuta yatırım yapsaydı şimdi facebook olmazdı... googgle + çok teferruatlı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play