Google gelecekte akıl da okuyacak!

Google arama motoru daha biz arama yapmadan nasıl arama sonuçları sunacak? İşte cevabı...

  • Ali Güngör
Google arama motoru adeta akıl okuyacak!
Online hizmetler bir arada hizmet verecek

Google uzmanlarından Amit Singhal, aramanın geleceğini anlattı. İşin özü 'aramadan aramak'

Kullanıcıların Google sunucularında yer alan takvim ve etkinlik planları, yapılacak iş listeleri bir araya gelerek zaman kazandıracak.

Nasıl mı? Alışveriş listesine bakıp, kullanıcıya boş vaktinde yakınlardaki bir dükkanın yerini gösterecek olan, 'Bak almak üzere işaretlediğin eşya şu mağazada var, şimdi 45 dakika boş zamanın var. Gitmek istersen bu dükkanın yolu da şöyle: 100 metre yürü, sola dön 200 metre ileride' diye hatırlatma yapacak.

Daha da ötesinde eşinin doğumgünü gelen ve ona bir hediye alacak olan bir adam örneği veriyor Singhal. iPad için 3 hafta bekleme süresini, adamın arkadaşının blog sayfasından görerek kullanıcıyı çok daha önceden uyarıp haberdar edecek bir sistemden bahsediyor.

Bu açıklama Google'ın hayatın her alanında, hayatın kendisine entegre hizmetler sunacağını ve aranacak olan bilgiyi daha aranmadan, uygun zamanda sunacak hale geleceğini gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

ohannes burger

hakikaten oha şimdi örnek veriyorum 3. extra sevgili için olan hediye ve doğum günü bilgilerinide söylemeye başlarsa işte o zaman kan çıkar herhalde o yüzden bence fazla abarmasınlar :D

Bence haddini aşıyor bu !!!

Tamamda bu anlatılan özellikler şu an ücretli olarak veriliyor.Niye bu kadar şaşırıyorsunuzki.Hem daha google tv gelecek.Gerçi bitti ama behlülün dizide hangi tişörtü giydiğini nereden ve ne kadara aldığınında öğreneceğiz.Bunada alışırsınız.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play