Google Glass'ı inceledik!

Google Glass'ın en son sürümü Google Glass 2'yi, her yönüyle, A'dan Z'ye inceledik!

Üçüncü parti Google Glassware

Üçüncü parti Google Glassware

Üçüncü parti Google Glassware

Büyük isimler, Google Glass çalışmalarına başladılar bile. Facebook, Twitter, Tumblr ve Path, durum güncellemelerinizi fotoğraflarınızı ve videolarınızı paylaşmanıza izin veriyor. Aralarında en iyi çalışan uygulama, #throughglass hastag'iyle tweet'ler gönderebildiğiniz Twitter.

CNN Breaking News, The New York Times, Wall Street Journal, Mashable ve Elle dergileri sayesinde yabancı haber kaynaklarını takip etmek çok kolay. En yeni Glassware uygulamalarından Weather Alert ise tehlikeli hava olaylarına karşı sizi uyarabiliyor.

Google Glass, Strava Cycling, Strava Run ve Golfsight gibi spor uygulamalarıyla yaşam stilinizi düzene sokmanızı da sağlayabiliyor. AlltheCooks Recipes ve KitchMe gibi yemek uygulamaları da aynı etkiye sahip. Yemek yaparken elinizi yıkamak, telefonunuzu kirletmeden malzemeleri okutmak, Glass sayesinde daha rahat bir iş haline dönüşüyor.

Glassware uygulama listesinin sonlarında yer alan World Lens ise üçüncü parti geliştiricilerin sunduğu en iyi uygulamalardan. World Lens, baktığınız kelimeleri tarıyor ve İngilizce'den Portekizceye, Almancaya, İtalyancaya, Fransızcaya ve İspanyolcaya çevirebiliyor. Aynı iOS ve Android uygulamasında olduğu gibi, çeviriyi işaretin üzerine yerleştirebiliyor.

GDK ile daha da fazla uygulama gelecek

Google'ın açtığı Mirror API sayesinde web tabanlı hizmetler de Google Glass'ı kullanabilecekler. Ancak çoğu geliştirici, daha da önemli olan Google Glass GDK'yi bekliyor. Geliştirme kitinin final sürümünün ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

GDK'nin tüm geliştiricilere açılmasıyla beraber Glassware kullanıcı arayüzünde bir kategorilendirmeye ihtiyaç duyulacak gibi görünüyor. Aksi halde aynı Google Glass zaman tüneli gibi bu ekran da içerikle dolup taşabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

iphone 5 inde %100 şarj olmasın 2 saatten az sürüyo bu bir artı değil koca bi eksi böyle birşey yapıyorsan öncelik olarka düşünmen gerkeen şey şarj olmalı 3-5 saatte şarjı biten bir gözlük başarısızlığın dibi demektir

@12 Şub 2014 02:12 Beta aşamasındaki bir ürün için sadece pil ömrünü ileri sürüp başarısız bulmak ne kadar doğrudur acaba

@12 Şub 2014 11:25 cıhazın yolda yürükne pili bittiğinde nasıl olacağını hayal edersen batarya tüketiminin ve kapasitesinin ne kadar önemli olduğunu anlarsın

@12 Şub 2014 11:25 fiyatı pek beta değil ama google avukatı birader.

@12 Şub 2014 15:53 şuan için bu bir oyuncak. kimsenin pil ömrüne önem vereceğini sanmıyorum

işiniz gücünüz yok mu hocam piyasada mal mı kalmadı ayda bir test ediyoru deyip gizli reklam yaparaktan cuka alırsınız,yoktur teknoloji tarihinde bu kadar test edilip övgülere layık görülen bir ürün,amma serbest piyasa ormanında hangi ürünün hayatta kalacağına testçiler değil son kullanıcı karar verir.

işiniz gücünüz yok mu hocam piyasada mal mı kalmadı ayda bir test ediyoru deyip gizli reklam yaparaktan cuka alırsınız,yoktur teknoloji tarihinde bu kadar test edilip övgülere layık görülen bir ürün,amma serbest piyasa ormanında hangi ürünün hayatta kalacağına testçiler değil son kullanıcı karar verir.

@12 Şub 2014 11:43 çipin işi zaten reklam yapmak,, teknoloji haberi vermek değil. biraz da balık hafızalı olduklarından neyi reklam ettiklerini habire unutup dönüp dönüp reklam ediyorlar

bu kaçıncı Google glass tanıtımı oldu, fotoğraflarda aynı fotoğraflar. bari fotoloru değiştirseydiniz.

Google Glass benim fikrimin kırıntısı. ilerisinde daha çok fonksiyon mevcut. tümünü yazdım konuştum. tümünü tüm dünya benden seyretmekte idi. ve kırıntıları dahil hayal değil gerçek. ilerisini çok daha beğeneceksiniz.

Ne tuhaf insanlarsınız lan..Adam neyin reklamını yapmış? Bildiğin düpedüz eleştirmiş.Diyeceksiniz ki reklamın iyisi kötüsü olmaz..Hade ordan..Adam gibi makaleyi okuyun çıkın gidin.Adamlar yapmış

Boşa reklam deyil sahnearkası berbat be .yazikolmuş erken çok erken yüzdeyuz kasaya çarpabilir sallanıp daha ölümcül kazalara sebebiyet verilebilir.kullanıcılar hiçbirzaman katil olmaz sistemeriaet :-P:-) OLUNURSA OZAMAN ZATEN İHTİYAÇ VARDIR

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir