Google Maps'te Hitler isyanı!

Alman diktatör Adolf Hitlerin ismi, Google Maps'i küçük çaplı bir skandala sürükledi...

  • Cem Şancı
Hitler, Google Maps'te belirdi

Berlin'de Google Maps'i açan kullanıcılar, şehrin Theodor-Heuss-Platz olarak bilinen bir bölgesinin haritada Adolf-Hitler-Platz olarak göründüğünü fark ettiler.

Şikayetler üzerine durumu fark eden Google özür dileyerek ismi değiştirdi. Berlin'de, Almanya'nın düşmesinden önce Adolf-Hitler-Platz olarak bilinen bölge'nin ismi, savaş sonrasında Batı Almanya'nın ilk cumhurbaşkanının ismiyle değiştirilmişti.

Google, harita yapıcı uygulamada kendilerine halk tarafından tavsiye edilen, her bölgede halkın kullandığı yerel isimleri kontrol eden gönüllülerin, bu hatayı fark etmeden onay vermiş olduğunu ve sorunun bundan kaynaklandığını açıkladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

hitler diyince içimde bir şeyler oluyor.

Bu tamamen teknoloji trol'lerinin ellerinden çıkmış bir iş gibi görünüyor. Bilge Baykuş / Wise Owl

Size ne kardeşim elin derdi sizemi kaldı. İstanbulda bir çok işyeri alış veriş merkezi ve en önemlisi okullar yanlış isimlendirilmiş. Genelde imtehan sabahı adres bilmeyen öğrenciler taksiye biniyor açıyor google Maps dön dolaş bulamıyor imtehana geç kalıyor çıldırıyor. Bizzat kendim defalarca yazmama rağmen senelerdir düzeltilmedi. Siz onu bunu bırakın kendinize bakın. Hem ben yıllarca avrupada en çokta Almanyada öğrencilik yıllarım geçti Adol Hitler için Belçika ve Hollandada dahi tarihin yetiştirdiği ender insan diye bahsediliyorsa bize ne oluyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost