Google, mobil servis peşinde mi?

Google, GSM operatörlerinin uykularını kaçıracak, büyük bir bombayı her an patlatabilir!

  • Ercan Uğurlu
Google, mobil servis peşinde mi?

Ortaya çıkan bir habere göre Google, şimdi de kendi mobil telefon servisini kurma peşinde olabilir. Başka bir deyişle internet devi, gözünü GSM operatörü olmaya dikmiş gibi görünüyor. Servisin adı bile belli: Nova.

Google'ın daha önce de bu konuyla ilgili çalışmaları olduğu biliniyordu, fakat proje bu yıl için daha ciddi adımlarla yol alacak gibi. Servisin Straight Talk benzeri bir yapıda olması planlanıyor. T-Mobile, Sprint, AT&T ve Verizon gibi şirketlerin altyapılarıyla güçlendirilmesi planlanan servis, böylece güçlü altyapıyla daha uygun fiyat politikası izlemeye çalışacak.

Projenin ne zaman hayata geçirileceğiyle ilgili henüz net bir bilgi yok, önümüzdeki günlerde daha detaylı bilgi gelmesini umuyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

inşaallah türkiye ye de girerler de özellikle de turkcell in burnunu sürterler,hatta kırsınlar . olmaz olsun böyle operatör,kendini beğenmiş yetersizler...

Ben direk uydu üzerinden sms internet ve telefon sağlanmasından yanayım sonuçta GPS diye küçük bir cihazla uydu ile zaten iletişim kurulabiliyor.

@22 Oca 2015 20:24 gps ile diğer hizmetleri bir tutma. uydudan internet sms ve ses trafiğini yönetmek çok masraflı. Ayrıca telefonların yüksek sinyal üretmesi gerekecek buda ayrı bir sıkıntı.

merhaba, Büyüksün ? Google ,

Yapsın.. Google daha önce Glass, 3D Editör gibi yüzlerce başarılı projeyi aldı bir güzel kapadı. Milyar dolara alıp haber yaptı. Reklam aldı para kazandı ama hiçbirşey yapmadı. Lafla pilav gemisi yürüttü. Google hisseleri 620 den 520 lere indi neden 420-320 olmasın! Google artık haber üstüne haber yapar. Lafa değil icraata bakalım. Başarılar google.

İnşallah Türkiye de ki saçma sapan sms, konuşma ve internet fiyatlarına darbe vurur. Ancak bu google çok tehlikeli olmaya başladı. Ona karşı dikkatli olmak gerekir. >>By Makro<<

Google işi yok da 180 küsür ülkeden Türkiye'nin de içinde olduğu ülkelerde GSM operatörlüğüne soyunacak...

Yazımı düzeltilmiş şu sorgu için sonuçları görüyorsunuz: hepimiz dinleneceğiz Yine de girdiğiniz şu sorguyu mu aramak istiyorsunuz?: Google, mobil servis peşinde mi?

İnsanları nasıl daha fazla köle haline getirebiliriz diye çalışan bir firma ile karşıkarşıyayız...

böylelikle daha fazla bilgi toplayacak google

@23 Oca 2015 15:07 Casusların ANASI...

@23 Oca 2015 18:24 Google casusların anası mı ? o kadarla kalmaz bence atası yaratıcısı hatta ailesi bence :)

4g ile birlikte türkiyeye gelir

Bu gidişle google sizin tüm bilgilerinize erişebilicek sonuçta bir abd şirketi düşeniz ya olası bir durumda istediği vatandaşın bilgisine rahatlıkla ulaşabilir .Ayrıca böyle bir yapı olurda bütün avrupaya yayılması söz konusu olursa ab buna izin vermez ki şuan bile google ı bölmeye çalışıyorlar çünkü bu durumda google küresel bir tekel olma olunda ilerliyor bu yüzden tehlikeli ab rekabet komisyonu izin vermeyebilir buna o yüzden ...

Sen de yorum yaz