Google'dan Inbox için "Akıllı Cevap"

Sayısız e-postaya cevap vermek zor mu geliyor? Öyleyse bırakın, Google bunu sizin yerinize yapsın!

  • Onur Seven
Google'dan Inbox için "Akıllı Cevap" hizmeti

Google, elektronik postaların yapay zeka ile yanıtlanmasını amaçlayan yeni bir araçla "otomatik yanıt" kavramını faklı bir boyuta taşıyor.

Teknoloji, Google'ın e-posta yönetim ve organizasyonu için kullanılan Inbox iOS / Android uygulamasına gelen güncelleştirmenin bir parçası olarak lanse ediliyor. Açıklanan özellik, insanlar tarafından gerçekleştirilen bazı görevlerin makine öğrenmesi ile nasıl devralınabileceğini göstermek adına Google'ın çabalarının son örneğini sergilemiş olacak.

Akıllı cevap, e-postada yer alan sözcüklerin ne anlama geldiğini çözerek detaylı bir yanıt üretmiyor ancak üç farklı cevap seçeneği sunarak insanların e-postaları pratik olarak cevaplayabilmelerini sağlıyor. Geliştirmelerle birlikte, bu özelliğin çok daha fazla cevap kalıbına ve çok daha detaylı cevaplara kavuşacağı belirtiliyor.

Google, özellikle küçük dokunmatik ekran klavyeleri ile donatılmış telefonlarda "Akıllı Cevap" (Smart Reply) özelliğinin oldukça popüler olmasını bekliyor. Yeni özellik 2 milyondan fazla kurumsal kullanıcının yanı sıra Inbox uygulamasının ücretsiz sürümünü kullanan herkes için geçerli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bu tip uygulamaları sadece mobil alanda kullanıma açmak bir süre sonra masaü üstü piyasasında tepki çekmeye başlayacak.

@04 Kasım 2015 23:04 Ne alaka? Akıllı telefonun yok diye hemen muhalif olma, tamam mı?

@04 Kasım 2015 23:04 Bluestacksla yapılabilir ama google'ın yaptığını hiç yakıştıramadım.Benim gibi pcden kullananlar 2.plana atılıyor resmen.

@05 Kasım 2015 08:31 zaman içinde pc'ye de gelecektir merak etme.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play