Internet Explorer 11'e geçmek için son günler

Internet Explorer için tarihi günlerden biri daha, sadece birkaç hafta uzağımızda...

  • Zeynel A. Öztürk
Internet Explorer 11'e geçmek için son günler!

Microsoft, Internet Explorer'ın eski sürümlerini kullananlar için bir uyarı daha yayınladı ve IE11 dışındaki sürümlerin önümüzdeki senenin başından itibaren güvenlik onarımları almayacağını söyledi.

Bir başka deyişle Internet Explorer'ın en son sürümünden önceki sürümleri 12 Ocak 2016'dan sonra kullanmaya devam ederseniz, tarayıcınız yeni ortaya çıkacak açıklara karşı onarılmayacak. Güvenlik yamalarına ek olarak Microsoft, eski IE sürümlerine ücretsiz ve ücretli destek sunmayı da kesecek.

ZDNet tarafından keşfedilen Microsoft hatırlatması, IE11 ve yeni Edge'in önceki sürümlerden daha iyi güvenlik ve performans sunduğunu da söylüyor.

Microsoft, bu konudaki ilk uyarısını Eylül'de yapmış, eski web tarayıcılarının web'i güvenli tutmayı zorlaştırdığını belirtmişti. Firma geçen ay ise kurumsal müşterilerine yönelik bir hatırlatma yapmıştı.

Microsoft'a göre eski web uygulamalarıyla çalışan kurumların endişe etmesine gerek yok çünkü Internet Explorer 11'in Enterprise Mode'u geriye yönelik uyumluluk sunuyor ve Microsoft tarafından tam olarak destekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

firefox gerisi yalan

Güvenlik ? Bazı ülkelerde halen internet explorer 6 kullananların olduğu haberi de uzak bir zamanda yapılmamıştı sanki. :) İşletim sistemi yeni sürümü desteklemeyenlere Firefox'u tavsiye ederiz.

@08 Aralık 2015 16:28 Windows 7 sp 1(Build 7601) den önceki sistemler ie 11 idesteklemiyor. Desteklemiyor derken kuruluma bile girmeden uyarı verip atıyor.

Türkiyede internet explorer kullanan varmı hala :)))

Isterse 11 ve 12, pardon Edge ye de vermiyebilir. Nasil olsa kullanan yok. Firefox ya da Chrome indirmek disinda bir islevi yok nasil olsa.

Haberi gorunce baktim da 1 yil once kurdugum windows'ta ilk defa acmisim galiba ki baslangic sihirbazi filan geldi, hatirlamiyorum. Chrome'la firefox un setuplari var diye onun icin bile acmamisim demek ki.

INTERNET EXPLORER kullanan cahiller eğitilemedi mi hala?

@09 Aralık 2015 00:30 Edge kullanmayan cahiller eğitildi mi acaba

Bizde Firfox'u yüklemek için I.E. kullanılyor, hepsi sadece bu. :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play