Internet Explorer 8 yükselişe devam ediyor

Internet Explorer 8 için güzel günler yakında: Son rakamlar Microsoft'u sevindiriyor...

Internet Explorer 8 yükselişe devam ediyor
Internet Explorer 8:Microsoft'un güncel tarayıcısı eski sürümlerden pazar payı çalıyor.

Microsoft'un güncel web tarayıcısı Internet Explorer 8 (IE8) hala kullanılan IE6 ve IE7'nin pazar payından çalmaya devam ediyor. Net Applications istatistiklerine göre IE8'in dünya çapındaki pazar payı yüzde 8,63'ten (Haziran 2009) yüzde 12,46'ya (Temmuz 2009) yükseldi.

Buna karşın eski IE sürümleri 6 ve 7 pazar payı kaybetmeye devam ediyor; fakat toplamda 8. sürümün önünde yer alıyorlar. Tarayıcının hızlı bir şekilde yaygınlaşmasının sebeplerinden biri nisan sonundan itibaren Windows XP ve Vista'nın otomatik güncelleştirme özelliği üzerinden dağıtılmaya başlanmış olması.

Yükseliş eğilimi bu ay içinde de devam edebilir; çünkü Microsoft yeni tarayıcı sürümünü 25 Ağustostan itibaren Windows Server Update Services (WSUS) üzerinden de dağıtmak istiyor.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Bakıldığı zaman IE8 yeni kullanıcı kazanmıyor aksine IE6 ve IE7'nin kullanıcılarını alıyor. Aslında MS kullanıcılarını orada oraya taşıyor. Sevinmelerine gerek yok. Sadece; Firefox ve diğer rakiplere karşı IE8'i güçlendirme derdinde MS.

ben ie antipatisi olan biri olarak mozilla nın rc2 Türkçe dil problemi yüzünden ie8 denedim ve çok beğendim. ben mozilla dan ie ye geçenlerdenim.

Alakası yok windows 7 ile beraber ie8 de geliyor ben 1 haftada 4 pc ye yükledim buda demek oluyorki 4 ie8 kullanıcısı oldu. Kullanan varmı büyük ordanda yok arada bi

ie6 ya ölüüüümmm!!! yeter artık bırakın şu lanet browser ı yaaa!

En iyi tarayıcı İE 8 dir

Kendi sürümleri arasında yükseliyor anca. Birkaç aya kadar ie 7 yi geçer. :)

Bende şöyle bir problem var. Oda ie başlarken çok kasılıyor.Biraz bekliyor sonra açılıyor. Sebebini bilmiyorum. ProcessMonitörle baktım birşey göremedim.

eski sürüme sahip olan arkadaşlar gönül rahatlığıyla geçebilir firefox a alışmış olanlarda en azından denemeli ilk çıktığında bazı sitelerle uyumsuzdu ama şimdi hiçbir konuda problem çıkarmıyor

IE8'i windows 7 ile kullanmak çok keyifli

win7 kullanıyorum elımde olsa exploler 7 yuklerım ..

vistadada aynıydı win 7 dede aynı acılırken sekme acarken kılıtlenıyor ınsanı bır sure sonra delı edıyor ..

ve gereksız kasıntılar sayfa acarken ..

exploler bı maıllerıme bakmak ıcın kullanıyorum onda bıle delı edıyo onuda degıstırıcem artık =)

tabii ki ie8 diğerleri hiç bi işime yaramadı.

Ne derseniz deyin internet explorer gibisiyok çok eskibir pc kullanıyorum en iyi performansı ie 8 veriyor.

Ms Internet Explorerı bırakıp günümüzün son internet teknoloji ile donatılmış firefox gibi bol eklentili safari gibi hızlı yapsın daha faydalı olur hem kendileri hemde müşretileri için.

IE, sadece eski sürümlerinden yeni sürümlerine geçişleri arttırıyor. Genelde düşüş içerisinde :D

İnsan Firefox'a alışınca ben nasıl bunca zaman IE kullanmışım demekten kendini alamıyor !!! Safariyi de denedim ama Firefox bi başka bence.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir