iPad 3 hakkında bildiğimizi sandığımız herşey

Apple'ın yeni oyuncağı hakkında her gün bir şeyler söyleniyor. İşte onun hakkında bildiklerimiz!

  • Zeynel A. Öztürk
iPad 3 hakkında bildiğimizi sandığımız herşey
iPad 3, Retina ekranla gelebilir

Yılın herkesin yeni bir iPad beklediği dönemine gelmiş bulunuyoruz. Dolayısıyla iPad dedikodularında bir artış gözlemlemeniz son derece normal. iPad 3'ün tasarımında büyük bir değişiklik beklenmiyor, yani 7 inçlik bir iPad şimdilik bir hayal gibi. İşte iPad 3 hakkında tüm bildiklerimiz.

Ekran: iPad 3'ün ekranının piksel yoğunluğunun artırılması bekleniyor. Android tabletlerin de 1080p'ye geçiş yaptığı bir dönemde, Apple'ın ekran güncellenmesini ertelemesinin ihtimali düşük.

Donanım: Bloomberg ve diğer kaynaklara göre iPad 3'te yeni A6 çipinin kullanılma ihtimali çok yüksek. Asıl soru, A6 çipinin dört çekirdekli olup olmadığı. BGR ve Bloomberg'e göre A6, dört çekirdeğe sahip. Ancak Apple, teknik özelliklerin yeterli olacağını düşünüyorsa böyle bir değişime gitmeyebilir. iPad 2'nin 512 MB'lık RAM'inde olduğu gibi.

Kamera, Siri, çıkış tarihi ve tasarım

Kamera: iLounge'a göre iPad 3'ün bir HD ön yüz kamerası olacak ve bu sayede HD Facetime'a izin verecek. Ancak "iPhone 5" hakkında da benzer birçok dedikodu yapılmıştı. Dolayısıyla büyük bir hevese kapılmadan önce resmi duyuruyu beklemek daha iyi olacaktır.

Siri: iOS 6 şu an oldukça uzak görünse de, iOS 5.1 beta'daki Siri'nin iPad ses tanımaya verdiği referans, Siri'nin iPad 3'e geleceği anlamını taşıyor olabilir.

Çıkış tarihi: iPad 3'ün Mart ayının başlarında yurtdışında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Tasarım: iPad'in genel görünümünün değişmeyeceği kesin gibi. Tabletin boyutu ve şekliyle başarı kazanan Apple'ın risk alması gereksiz olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

harikulade.....

bu ne ya ipad daha yeni çıktı. ipad 2 çıkarkende bu teknoloji vardı. sırf biz daha fazla satın alalım diye çıkartıyorlar. yenisini almaya değmez.

Sen de yorum yaz