iPad'deki Office'e düzenleme özellikleri!

Microsoft bekleneni yaptı; popüler uygulamasını iPad için ücretsiz hale getirdi. Android içinse...

  • Zeynel A. Öztürk
iPad'deki Office'e düzenleme özellikleri geldi!

Office, masaüstündeki popülerliğini telefon ve tabletlerde koruyamıyor. Bunda Microsoft'un iPhone'a işlevleri kısıtlı bir uygulama sunmak gibi yanlış kararlarının etkisi büyük. Ancak firma yeni hamleleriyle durumu toparlamak istiyor.

Office'in iPad sürümü çok iyi olsa da belgelerde herhangi bir düzenleme yapmak için Office üyeliğine ihtiyaç duyuyordunuz. Ancak Microsoft'un yaptığı bir değişiklikle temel düzenleme işlevleri, artık iPad'de kullanılabilecek. Bazı özellikleri kullanmak için hala Office 365 üyeliğine ihtiyacınız var, ancak bunlar zaten çoğunlukla iş kullanıcılarına yönelik işlevler.

Bunun yanında Microsoft, Office'in ilk Android tablet uygulamasını da herkese açık olarak test etmeye başladı. Henüz beta aşamasında olan uygulamaların Word, Excel ve PowerPoint uygulamaları olarak ayrı ayrı yayınlanması bekleniyor. Yayınlanan görüntüler, Android tablet sürümünün, iPad sürümünden geri kalmadığının ipucunu veriyor. Önizleme sürümü için buradan kaydolabilirsiniz, ancak Microsoft'tan cevap almanız biraz zaman alabilir.

Kendi işletim sistemi Windows'u da unutmayan Microsoft, bir yetkilisi aracılığıyla Office'in dokunmatik sürümü üzerine hala çalıştığını söyledi. Ancak bu sürüm, muhtemelen önümüzdeki sene çıkacak olan Windows 10'dan erken yayınlanmayacak.

Son olarak Office for Mobile for iPhone'un baştan aşağı yenilendiğini söyleyelim. Word, Excel ve PowerPoint olmak üzere üç uygulamaya ayrılan yazılım, iPad sürümündeki güçlü işlevleri sunuyor. Farkı ise bazı işlevlerin iPhone'un daha küçük ekranı için optimize edilmiş olması.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

iad de office i napcan al bi windows 8 li tablet orjinal kullan tamam microsoft güzelnyapıyor yapmasına ama apple ın işletim sistemi berbat.

Microsoft'un ürünlerinin Microsoft harici platformlarda daha iyi çalışmasını anlayamıyorum.

Microsoft office'i androide açarsa windows için mezar kazmaya başlaması gerekir

Peki wpde ki office neden bu kadar dandik ey ms birşey yaparken kendi platformlarını unutma

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play