iPhone almanızı sağlayabilecek 5 neden!

Android'li bir cep yerine iPhone'u tercih etmenize yol açabilecek 5 neden bir arada...

  • Zeynel A. Öztürk
Android yerine iPhone'u tercih etmek için 5 neden!
Bu nedenler sizin için önemliyse, bir Android'li cep yerine iPhone almanız daha yerinde olabilir

Belki para biriktirdiniz, belki de kararınızı değiştirdiniz; ancak ilk akıllı cebinizi almak için bugüne kadar beklediniz. Android ve iPhone önünüzdeki en büyük iki seçenek. Bu yazımızda size herhangi birinin daha iyi olduğundan değil, Android yerine iPhone'u tercih etmenizi sağlayabilecek 5 nedenden bahsedeceğiz. Özellikle elinize bir iPhone ve iyi bir Android'i hiç almadıysanız, bu ipuçları karar vermenize yardımcı olabilir. Ama unutmayın; Android'in de iPhone'dan üstün olduğu pek çok yön var. Onlara da ilerleyen günlerde değineceğiz...

Arayüzdeki gecikme: iPhone'da ister Facebook kaynağında dolaşmak olsun, ister e-postalarınız arasında gezinmek, ne yaparsanız yapın, tepki süresi son derece iyi olan bir deneyim yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu söylediklerimiz, iPhone 3GS için bile geçerli.

Ancak Android için aynısını söylemek malesef mümkün değil. Android'in son sürümü Android 4.0 da bu duruma bir çözüm getirmiyor ve ceplerin hala gerektiği kadar "kaygan" olmadığı, söyleniyor. Android 4.0'lı Galaxy Nexus da bu konuda eleştirilen cepler arasında. Bu elbette büyük bir sorun değil ve önemli bir gecikmeden bahsetmiyoruz. Ancak iki cebi de denediğinizde farkı görebilirsiniz.

Çok fazla cep ve güncelleme aralıkları

Çok fazla cep: Android'de çok fazla telefon olması, tüketicinin kafasını karıştırabiliyor. 2011'de HTC 3 telefon, Motorola ve Sony Ericsson 6, Samsung ise tam 12 Android'li cep piyasaya sürdü.

Güncelleme aralıkları:
iOS 5'in 2009'un ortalarında piyasaya sürülen iPhone 3GS için de yayınlanmış olması, çoğumuzu şaşırtmıştı. Çok daha az sayıda cihaza sahip olan Apple'ın güncelleme ve destek sağlaması, Android'e göre çok daha hızlı ve kolay gerçekleşiyor.

Bir yıl içerisinde 12 telefonunun yayınlanması ise (Samsung örneğinde olduğu gibi), bu telefonlardan bazılarının güncelleme yüzü görmeyeceği anlamına geliyor.

Ön yüklü gelenler ve diğerleri

Ön yüklü gelenler: HTC Sense, Motorola MotoBlur, Samsung TouchWiz gibi üreticiler tarafından geliştirlen arayüzler, her ne kadar cep deneyiminizi iyileştirebilse de, güncelleştirme sürecini yavaşlatıyor ve geliştiricilerin işlerini çoğaltıyor.

Bir başka sorun ise bu arayüzlerin cihazları yavaşlatabilmesi ve bunları kolaylıkla kapatmanın bir yolunun olmaması.

Tecrübeli Android kullanıcıları Custom ROM'la bu sorunların üstesinden gelecektir, ancak ortalama bir tüketici, sorunsuz bir cep telefonuna sahip olmak isteyecektir.

Apple, iPhone'u tanıttığından bu yana üreticilerin telefona bir yazılım yüklemesine izin vermiyor. Bu sayede cihazınız hep aynı hızda çalışıyor.

Zararlılar: McAfee, Android Market'teki zararlıların 2011'de yüzde 76 arttığını açıkladı. Masum görünen bu uygulamalar, cebinizdeki verileri çalabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 54 Yorum

Android kullanıyorum ama yazılanlar doğru...

google'ın android market için denetleyici tutmak için parası mı yetmiyor nedir anlamadım gitti. doğru düzgün uygulama bulamaz olduk markette. bir dahaki telefonum kesinlikle android olmayacak.

Her nekadar kısa zaman sonra teknolojisi eskisede, bazı sorunlarmeydana getirsede ( çünkü öyle tasarlıyolar) aldığım telefonu temiz kullanır uzun yıllar kullanmaya çalısırım öyle de olur, apple ın satış politikasıda buna ters sürekli insanlar yeni çıkan modeli alsınlar derdinde bunu eski modellere desteği kesmesinden , işte birkaç yaptırımından anlarsınız zaten o yüzden iphone ı tercih etmem, malesef etmiyeceğimde.

HTC 3 model mi çıkardı? :) Sadece 3 tane ayrı sensation çıktı. rezoundları, rhyme'ları saymıyorum. her hafta tanıtılan yeni bir htc cepten bıkmıştık artıkç

kesinlikle ve kesinlikle iPhone

IPhone u tercih edin, size ne ki RINOA dan, size ne ki Android i herkes iphone u sadece apple uretiyorsa, size ne ki ilk iphone mms atamaz, simdikiler de satmak icin hafiza arttirimi mumkun degilse. Iphone alin şık elit gozuksun cebinizdeki parayi da supursun..

Yani iphone alacağınıza kendinizi denize atın daha iyi iphone eksiklerini yazsan burda yer kalmaz yazdığı gibi iphone onaylamadigi birşey yükleyemezsin yani özgür değilsin sen bir ineksin appel seni devamlı sağacak başka anlamı yok

Selamlar ben iphone kullandim ve suan xperia arc kullanıyorum xpreria nin hic geciktigini görmedim android sistem süper bence hic birsekilde takildigini görmedim ve versiyoyonu 2.3.4 olmasina ragmen ..

Öncelikle "Apple Genius"ları için şunu söyleyerek başlayım; evet bu piyasada iPhone basarılı bir ürün. Ancak akıllı telefon olarak ele aldığımızda herkesin tam puan verdiği "kolay arayüzü" ve sizinde yazınızda bahsettiğiniz gibi "ortalama kullancı" kavramlarını ortaya çıkartıyor. Android için en sık yapılan -benim gördüğüm- eleştirlerden birisi kullanımı zor olması-ymış. Kişisel fikrim olarak Apple'ın kullancı dostu arayüzü ile yarattıgı ortalama kullancısı seviyesi onu satın alanları "düşünmesine gerek kalmasın" düşüncesi ile yaratıgını düşünüyorum. Üzerine tek tuş koy, android'de 4 tane görünce korkarlar ne de olsa... Yorumumun basında iPhone'nun basarılı olduğunu sölemiştim, evet öle ancak bir pazarlama aracı olarak basarılı, akıllı telefon olarak değil. Açıkcası insanlar için farklı seçeneklerin (3 iPhone modeline karşı sadece Samsung'dan 12 android) dezavantaj haline geldiğini okuduktan sonra, böbreğimi satıp iPhone alsam mı diye düşündüm.

Melih Değiş

orta seviye bir android iphone un yaptığı işi yapıyor
tek fark uygulama fazlalığı ve o da aşılıyor hızlı bi şekilde

zararlılar konusuna gelince meyve veren ağaç taşlanır
windows içinde aynısı söyleniyordu
hackerler da saf değiller heralde gidip belli bir kısmın kullandığı işletim sistemi için emek harcamıyorlar tüm dünya windows ve android kullanıyor artık

bunlar için o kadar para verilir mi? ha paran varsa verilir.

Bu iphpne aski nedir anlamiyorum. İitunes tasmasindan neden bahsetmediniz. Menu gecikti diye iphone mu alacaz yok artik. Bu kadar kucuk beyinli insan dusunemiyorum.

popülizm ve fanatizm'i bir kenara bırakalım. Profesyonel anlamda, bilgi teknolojileri anlamında android iyidir kabul, apple pahalıdır vs...

Ama, "ortalama bir tüketici, sorunsuz, stabil, güncellemerden faydalanabileceği, kullanımı kolay".... talep ediyor, iphone veriyor

herkes için geçerli değil ancak linux üzerine kuruldugu için bile android tercih edilebilir. bu size tamamen özür olma hissi uyandıracaktır.windows ve ios sınırları hep kendı cızıp işletım sistemıne bır ıkı uygulama entegre edıp devrım gıbı gosterıyor tuketıcıye

Bunun yanında;
100 tlik bir telefonda bile bluetooth varken iphoneda bluetooth yok..
Itunesa bağlı olmadan brşey atamıyorsunuz..
Ekranı çabuk çiziliyor..
Bildiğim kadarıyla T9 desteği de yok

herkes için geçerli değil ancak linux üzerine kuruldugu için bile android tercih edilebilir. bu size tamamen özür olma hissi uyandıracaktır.windows ve ios sınırları hep kendı cızıp işletım sistemıne bır ıkı uygulama entegre edıp devrım gıbı gosterıyor tuketıcıye

Zararlılar: McAfee, Android Market'teki zararlıların 2011'de yüzde 76 arttığını açıkladı. Masum görünen bu uygulamalar, cebinizdeki verileri çalabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyorlar.
---------------------------------------------------------------------------------
McAfee hiç virüs yok rahat olun mu diyecekti?
bütün antivirüs firmaları heryerde virüs var derler
bunun gibi androidin artısı olan 20 neden vardır

"Apple, iPhone'u tanıttığından bu yana üreticilerin telefona bir yazılım yüklemesine izin vermiyor. Bu sayede cihazınız hep aynı hızda çalışıyor". Pardon ureticiler derken :))) birde apple daki gecisler yavas animasyonla yapiliyor. bu da cihaz gecislerde beklemiyor imajı veriyor. kucuk bir hile ama ise yariyor :))

Bunun yanında;
100 tlik bir telefonda bile bluetooth varken iphoneda bluetooth yok..
Itunesa bağlı olmadan brşey atamıyorsunuz..
Ekranı çabuk çiziliyor..
Bildiğim kadarıyla T9 desteği de yok

"Apple, iPhone'u tanıttığından bu yana üreticilerin telefona bir yazılım yüklemesine izin vermiyor. Bu sayede cihazınız hep aynı hızda çalışıyor."

İyi de Jailbreak zaten hemen hemen aynı işi görüyor...

Neden iPhone'u(iOS'u) tercih etmememizi gerektiren 10larca nedeni de bekliyoruz.

Android için 5 neden:
1- Kesenize uygun fiyatta cihaz seçebilirsiniz.
2- Dilediğiniz ebatta, dilediğiniz donanıma sahip ürün seçebilirsiniz.
3- Dilediğiniz üreticinin cihazını seçebilirsiniz.
4- Daha düşük maliyetli aksesuarlar bulabilirsiniz.
5- Henüz bebek olan android işletim sistemini olgunlaştırmaya çalışarak bir sürü boş vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

Bunun yanında;
100 tlik bir telefonda bile bluetooth varken iphoneda bluetooth yok..
Itunesa bağlı olmadan brşey atamıyorsunuz..
Ekranı çabuk çiziliyor..
Bildiğim kadarıyla T9 desteği de yok

Bluetooth yok?! iPhone'daki bluetooth kullanım amacı piyasadaki HİÇBİR akıllı telefonda yok. Bluetooth'u başka bir cep telefonundan Wi-Fi modem kullanır gibi internet çekmek için kullanıyorsunuz. Dosya paylaşımı değil fakat multiplayer destekli oyunları çok rahat oynayabiliyorsunuz. Ve yaklaşık 4 Mbit bt paylaşım hızı var.
iTunes olmadan birşey atamıyorsunuz? AppStore'dan istediğin uygulamayı kurabilirsin. Ha müzik falan dersen, sanki iTunes elini ayağını bağlıyor. Aksine sistemi basitleştirerek klasörlerle uğraşmanın önüne geçiyor. Ekran çabuk çiziliyor? Sadece 3 ay HTC HD2 kullandım Android kurdum üzerine ve 3 ay içinde güzelim cam -kılıfsız cebime koymamama rağmen- heder olmuştu. Fakat 1 yıldır kullandığım iPod Touch'un camında çizik yok. Anahtarın olduğu cebe bile giriyor.
T9 desteği yok? iPhone ve iOSdaki kelime düzeltme daha doğrusu auto correction hiçbir telefonda yok. Türkçe'yi de çok rahat bir şekilde düzenliyor.
BU YAZDIĞIN SAÇMA YORUMDAN HİÇ İPHONE ALMADIĞIN, İNCELEMEDİĞİN VE KULAKTAN DOLMA BİLGİLERİNLE KONUŞTUĞUN BARİZ. BİLİYORSAN KONUŞ SADECE..

Dip Not: Apple fan değilim. Win7 PC de, Linux da kullandım, Mac de, iOS da, Android de, WP7 de.. Tarafsız olarak söylüyorum. Apple parasını hakeden tek sistemdir. Linux da parasız olarak dağıtımına göre en iyi sistemdir. Gerisi boş, fasa fisa..

Çok fazla cep telefonu piyasaya süren şirketler kötüdür anlamınamı geliyormuş.HTC geçtiğimiz yıl 5-6 hadi 10 olsun telefon çıkardı.Sensation serilerinin ve evo 3d nin donanım özellikleri neredeye aynı (xl biraz farklı tabi) bunlar hep üst düzey telefonlar.Keza Samsung da galaxy serisi ile üst düzey telefonlar cıkardı(ace gibi cihazları saymıyorum) ve onlarında donanımları birbirlerine benzer durumda.Sen gidip iphone a 2000 lira verip cihazı alıyorsuna işte gel 1500 lira ver şu saydığım cihazların herhangi birini al.İşte sen iyi bir cihaz alırsan o zaman hem güncelleme aralığın çok açılmaz hemde bahsedilen menü geçişleri arasındaki o ufacık beklemeyi yaşamazsın.1.5Ghz lik çift çekirdekli bir telefon nasıl olurda o gecikmeleri yaşar hiç anlayabilmiş değilim.Ben hiç yaşamadım , bahsedilen gecikmeler yalandır sallamasyondur.....Birde madem iphone ile androidlileri karşılaştıracaksınız , bari androidli cihazlarında söyle 1300 lira üstü olmasına biraz özen gösterin..kalkıp bana htc wildfire s yada samsung galaxy ace ile iphone 4S in karşılaştırmasını yapmayın.....Siz ios almak için 5 neden sayın , bize almamak için 50 sayalım..İlk sırayada apple ın diğer ürünlerine bağımlı olmak zorunda olmanı koyalım olurmu.İphone u sattık , sıra diğer cihazları zorlama kısmına geldi mantığı yürüten apple dan kurtulun artık.Bu kadar kapatalistlikden başka bir görüşü olmayan bir şirket dünya üzerinde başka varmıdır gerçekten bilmiyorum....Son olarak android kullanmak hiçte öyle zor bir iş değil.Sonuçta bahsedilen fark windows-linux gibi bariz bir fark değil.Eğer yolda yürürken sakız ciğnebiliyorsanız androidli bir cihazda kullanabilirsiniz ve kullandığınız o cihazı o kadar özelleştirebilirsiniz ki sizle aynı marka ve modele sahip cihazı kullanan bir başkasının cihazıyla bile bir sürü fark görebilirsiniz...Telefonun değişimin içinde yaparsınız yani gidip tek değiştirebileceğiniz şey olan ruber kapakları değil...(Fix kız lafıı "aaayyyy iphone nun çok güzel kapakları var yaa,ben hello kity li olanından alıcam")..(Yalavarırım HTC Sensation a özel hello kity li falan kapaklar yapılmasın , cinlerimizi tepemize getirmesinler)

"Apple, iPhone'u tanıttığından bu yana üreticilerin telefona bir yazılım yüklemesine izin vermiyor. Bu sayede cihazınız hep aynı hızda çalışıyor". Pardon ureticiler derken :))) birde apple daki gecisler yavas animasyonla yapiliyor. bu da cihaz gecislerde beklemiyor imajı veriyor. kucuk bir hile ama ise yariyor :))

Üreticilerden kasıt operatörler oluyor burada...

İphone nun kusurlarini yazamazlar korkarlar apple dava acar siteye. hata bizde bu kendini bilmez iphone ci site yazarunin yazdiklarina inanip yorum yapiyoruz bu adamin kesin bir iphonu var.

iOS hakkında yorum yazanların hiçbirinin iPhone kullanmaması ya da kullanıyorlarsa cihazın özelliklerini bilememesi ne kadar komik :D

İphone tutukluların telefonudur.

iphone ilk önce her modelinde olduğu gibi bluetooth sorununu halletsin hahaha..

Android için 5 neden:
1- Kesenize uygun fiyatta cihaz seçebilirsiniz.
2- Dilediğiniz ebatta, dilediğiniz donanıma sahip ürün seçebilirsiniz.
3- Dilediğiniz üreticinin cihazını seçebilirsiniz.
4- Daha düşük maliyetli aksesuarlar bulabilirsiniz.
5- Henüz bebek olan android işletim sistemini olgunlaştırmaya çalışarak bir sürü boş vaktinizi değerlendirebilirsiniz.
---------------------------------------------------
Androidi seçmemeniz için 5 neden
1-Keseye uygun almaya çalışırken 2500 TL ye bi android alırsınız(ı phone varken kötü bir tercih olur)
2-Dilediğiniz ebatta alıcam derken paranızla rezil olursunuz.Bütçeniz varsa 2500 TL ye cebe girmeyen kocamaaan bi telefon özellikli tablet alırsınız.Her ne kadar cebe girmesede verdiğiniz paraya acıyıp bu telefon ıphone katili diyerek verdiğiniz paranın ne kadar yerinde olduğunu bas bas bağırırarak kendinizi rhatlatmaya çalışırsınız.Androidinizin 6 saatte bir şarz günde 4 şarz etme olayını hiiç söylemez görmezden gelirsiniz.
3-Dilediğiniz üreticinin androidini seçip paranızla gene rezil olursunuz.benim telefon ne zaman güncelleşecek? yeni sürüm android yazılım çıktı.Üzerinede 5 tane daha sürüm çıktı deyip aldığınız markaya söylenirsiniz.Yada Forum siteleri kurdu olur çıkarsınız?Bu sitede güncellemenin nasıl yapılacağı anlatılıyor.Yok olmadı şu site daha iyi diye..
4-Paranızla rezil olduğunuzdan düşük maliyetli aksesuar zırvasına kendinizi inandırırsınız.Kulaklıktan başka hangi aksesuar alıyoruzki..onu dahi hiç kullanmayanlar var..
5-Henüz bebek olan bir sisteme dünyanın parasını verdiğinizin farkına varıp yazılım işine girersiniz.Kimsenin bilmediği gerçek hayatta yanlızca zaman kaybına ve strese neden olan işler hayatınızın bir parçası olup gidebilir.
Tüm bunları yazıyorum çünkü konu başlığı ıphone seçmeniz için 5 neden diyor.Sen burada android yazılımı övmeye çalışırken konunun bununla alakası olmadığını, yada bu 5 nedene katıldığın yada katılmadığın şeyleri söylemen yada daha çook neden var diyip anlatman daha iyi olucaktır.Androidi seçmemen için daha çook neden sayabilirim ben...

İphone nun kusurlarini yazamazlar korkarlar apple dava acar siteye. hata bizde bu kendini bilmez iphone ci site yazarunin yazdiklarina inanip yorum yapiyoruz bu adamin kesin bir iphonu var.

iOS'tan 6 ay sonra piyasaya sürülmüş bir işletim sistemini bebek diye nitelendiren insanlar var hala. Kendinizi külliyen avutmaya devam edin.

Android gelişecek, he babam he.

"Yani iphone alacağınıza kendinizi denize atın daha iyi iphone eksiklerini yazsan burda yer kalmaz yazdığı gibi iphone onaylamadigi birşey yükleyemezsin yani özgür değilsin sen bir ineksin appel seni devamlı sağacak başka anlamı yok"
____________________________________________________________

Cok merak ederek soruyorum.Apple'n izini vermedigi ne yuklemek istiyorsun cihazina??Anlat bakalim yasak olupta yuklenmeyen ne varmis,ogrenelim.

Biraz da insanların maliyet gücünden dolayı Android'i seçtiği belli. O fiyata zaten iPhone satsalar Android olmazdı. Ama bu ikisinin rekabeti tüketiciler için iyidir. :)

"Bu iphpne aski nedir anlamiyorum. İitunes tasmasindan neden bahsetmediniz. Menu gecikti diye iphone mu alacaz yok artik. Bu kadar kucuk beyinli insan dusunemiyorum. "

Ben iTunes'u 6 sürümünden beri kullanıyorum. Siz kullanmayı beceremiyorsanız APPLE ne yapabilir ki ? Windows Media Player'a falan alıştıysan tabi zordur iTunes. Ama piyasa'da iTunes kadar iyi medya organizer'ı yok.

Istediginiz kadar iphonu un yazilimini savunun benim su sözüm kulaklariniza küpe olsun en az 100 defa okusun iphon cular unutmasin sonra. "" BIR GÜN HERKES ANDROID LI OLACAK"" bunu unutmayin. Cunku yeni yetisen nesil artik android le yetisecek .Herkesin mutlaka haberi vardir az cok duymustur bir yerlerden Okullarda PAD uygulamasina gecilecek bazi pilot illede baslanacak .Isletim sistemi olarak ""ANDROID"" secildi ve ihalesi verildi yada verilecek .. ipad ile ikisi arasindan secim yapildi ve android kazandi neden cunku daha kullanisli ve ise yarar oldugu icin devlet o isletim sistemini secti okullar icin. Eger mac ise yarasa onu secerlerdi Iphone ciler uzulmesin uzgunum bosunada bir taraflarini parcalamsin "kucuk nesil bile artik simdi den android li".....

bugün 14:10 daki arkadaşa.
-----------------
Abicim çocuklara bi dünya para verip ıpad mi alalım?Büyüyünce para kazananlar alır, kazanamayanlar android daha iyi diyerek devam eder.Bi gün herkez androidli olacak demişin?Müneccimmisin sen?Geleceğimi görüyosun?Koca firmalar göremiyor sen ne görüyosun?

01:50 yorumdaki arkadaş
------------------------------
Bebek demek te ne varki? En son sürümle 6 saat olan şarz süresi 6 saat 5 dakikayamı çıkmış?Cebe giren bi ıphone rakibide yok.hepsi 4 küsür inç...(kıyaslananlar...Neksus dahi grafik işlemede geri testlerde..Neden? donanımsal olarak üstün değilmi neksus?ee sence sorun nerede? yazılımdada değilse test sonucu yanlış olacağından doğru cevap senin duymak istemediğin android işletim sisteminde...Uygulama sayısının fazlalığı,hergün yenisinin eklenmesi, onun stabil olduğunu göstermez.Stabil olsa bukadar sürümede gerek kalmaz zaten...)

iphone ilk önce her modelinde olduğu gibi bluetooth sorununu halletsin hahaha..

--------------------------------------------------

al işte sana bi tane daha tamam hee anladık seni bluetooth sorunu var iphoneda sen git kumda oyna zekan gelişsin

Android için 5 neden:
1- Kesenize uygun fiyatta cihaz seçebilirsiniz.
2- Dilediğiniz ebatta, dilediğiniz donanıma sahip ürün seçebilirsiniz.
3- Dilediğiniz üreticinin cihazını seçebilirsiniz.
4- Daha düşük maliyetli aksesuarlar bulabilirsiniz.
5- Henüz bebek olan android işletim sistemini olgunlaştırmaya çalışarak bir sürü boş vaktinizi değerlendirebilirsiniz.
---------------------------------------------------
Androidi seçmemeniz için 5 neden
1-Keseye uygun almaya çalışırken 2500 TL ye bi android alırsınız(ı phone varken kötü bir tercih olur)
2-Dilediğiniz ebatta alıcam derken paranızla rezil olursunuz.Bütçeniz varsa 2500 TL ye cebe girmeyen kocamaaan bi telefon özellikli tablet alırsınız.Her ne kadar cebe girmesede verdiğiniz paraya acıyıp bu telefon ıphone katili diyerek verdiğiniz paranın ne kadar yerinde olduğunu bas bas bağırırarak kendinizi rhatlatmaya çalışırsınız.Androidinizin 6 saatte bir şarz günde 4 şarz etme olayını hiiç söylemez görmezden gelirsiniz.
3-Dilediğiniz üreticinin androidini seçip paranızla gene rezil olursunuz.benim telefon ne zaman güncelleşecek? yeni sürüm android yazılım çıktı.Üzerinede 5 tane daha sürüm çıktı deyip aldığınız markaya söylenirsiniz.Yada Forum siteleri kurdu olur çıkarsınız?Bu sitede güncellemenin nasıl yapılacağı anlatılıyor.Yok olmadı şu site daha iyi diye..
4-Paranızla rezil olduğunuzdan düşük maliyetli aksesuar zırvasına kendinizi inandırırsınız.Kulaklıktan başka hangi aksesuar alıyoruzki..onu dahi hiç kullanmayanlar var..
5-Henüz bebek olan bir sisteme dünyanın parasını verdiğinizin farkına varıp yazılım işine girersiniz.Kimsenin bilmediği gerçek hayatta yanlızca zaman kaybına ve strese neden olan işler hayatınızın bir parçası olup gidebilir.

-------------------------------------------------------------------

2 yorumda süper olmuş bende iphone almamak için 5 neden yazayım ( ip4 kullanıcısıyım)

1-)Batarya süresi bekleme modunda harikadır ama telefonu akıcı bi şekilde kullanmaya başladığınızda şarjın iphone tarafından su gibi içildiğini görürsünüz

2-)Bazen Apps Store uygulama ücretleri yüzünden canınızı sıkabilir.

3-)Kim ne derse desin iphone nu jailbreaksiz kullanırken jailbreaklı kullandığınız kadar haz vermez

4-)Görüntülü konuşma kendinden gelmemesinden çok şikayetçiyim

5-)(Şahsi görüşüm)Apple firması Türkiyeyi çokta önemsemiyor çünkü hala türkiyede resmi bi Apple Store yok varsada ben bilmiyorum

parası olanın iphone gibi az özellikli bir telefon alması onun sırf telefondan pek bişey anlamadığı anlamına gelir.göz var nizam var parsı olan en üstün özelliklere sahip olanı alır.iphone 4S i niye alsın.

Alın size kapak.ces2012 fuarında Xperia S ve Xperia ION tanıtıldı.şimdiye kadar ki en üüstün ve kaliteli donanımlara sahip telefon oldu.artık heralde daha iphone 4S den bahsetmek sadece kıskançlık olur.

bencede parası olan Xperia S varken iphone 4S i niye alsın?.Kral XPERIA.....başka kral henüz CES2012'de çıkmadı. çıkarsa o kral olur. şuan tek kral XPERİA S

iphone ilk önce her modelinde olduğu gibi bluetooth sorununu halletsin hahaha..

--------------------------------------------------

al işte sana bi tane daha tamam hee anladık seni bluetooth sorunu var iphoneda sen git kumda oyna zekan gelişsin
..............................................................
iyi sende o zaman SONY XPERİA S VE ION MODELLERİNİN ÖZELLİKLERİNE BAKTA RUHUN GENİŞLESİN.hala iphone diyolar yaaa..

SONY nisan ayında XPERIA S2'yi piyasaya sürecekmiş.daha önce 2010 yılında piyasaya sürdüğü 16 magapixel kameralı cyber-shot serisi olan kızaklı "S006" modelini türkiyede görememiştik.XPERIA S2 modeli 16 megapixsel exmor kameraya sahip olacakmış.ve 2 magapixel ön kamera hd olarak videolu görüşme yapacak.XPERIA S de de hd çekim yapan ön kamera vardı ama 1.3 mp idi.4 cekirdek ama 2 ghz ,ram belli değil...... bu kadar...

İphone'u almamam için çok daha fazla neden var.En başında da Türkiyenin baş düşmanı abd'nin cebine telefon alma nedeniyle de para koymamak

i phone almamak için tek bir nedenim var: çünkü üreticisi apple.
apple'ın ürettiği / ürettirdiği hiç bir ürün alınmaz. çünkü
1- müşterisinin beynini yıkayıp onları afedersiniz ama kazıklıyor.
örnek: cd-rom sürücüler henüz yeni çıkmışlardı. bilgisayar dergisinde bir yazı: bilmem ne markası apple bilgisayar için cd rom sürücü yapmış, fiyatı aynı markanın normal cd rom sürücüsünün tam 2 katı. herşeyi aynı. sadece üzerinde apple logosu var ve rengi apple bilgisayara uygun.
2- apple kavgacı şımarık, paylaşmayı bilmeyen ve kıskanç arkadaş gibidir. Grup içinde diğer arkadaşları tarafından sevilmeyen birisi gibi düşünün. Ne kadar başarılı olursa olsun TERCİH EDİLMEMESİ GEREKİR. Hep en güzeli kendisindedir sanır, asla kimseyle paylaşmaz, kimsenin apple'daki güzellikleri kullanmasına izin vermez, kendisi başkalarından alır ama, herşeye rağmen güzel bir ürünü başkaları yaptıysa kesinlikle apple'dan çalınmıştır.
Örnek: windows 3.x çıktığında hatırlayın, çok fazla satış rakamı vardı. bill amca ihya olmuştu. apple kıskançlık krizine tutuldu. ama dediler bu bizim macos'a çok benziyor. kesin siz bizden çaldınız bunu dedi. davalar falan açıldı.
3. apple havalıdır. burnundan asla kıl aldırmaz ama zor duruma düşünce de rakiplerinin yardım etmesine İZİN VERİR.
örnek: gazete aplle bilgisayar reklamı. ana o ne öyle. reklamda diyor ki, çift işletim sistemi vardı. ister maxos ister winxp kullanın. hani yıllardır kendin izin vermiyordun kullanıcının başka bi şey yüklemesine. madem yiğitsin o kadar öl ama prensiplerinden taviz verme.
yani demem o ki apple zor durumda kaldığında diyecek ki, bakın iphone ama androitli, buyrun alın diyecek. olmaz mı diyorsunuz?

Burda iPhone'a laf atan yada beğenmeyenlerin %99'u iPhone kullanmamıştır yada para yetmeyip alamadığı için pislik atıyordur.Kişi kendinden bilir işi bende ilk android aldım ama aradaki farkı iPhone kullandıktan sonra anladım.İş donanımda değil iş yazılımda ve çevre bileşenlerde.1 Gb rami olan android bi telefon ile arka planda calısan uygulama sayısıyla 512 ramli iphone'un arka planda çalışan program sayısı kaç bunu bi karşılaştırın sonra yok şu kadar ghz işlemci var şu kadar rami var diye iphone karşısına çıkın.Çok merak ediyorum eşşek kadar ekranı başarı ve üstünlük olarak görenler o telefonu cebine sokabiliyor mu?Android cihazların aksesuarları ucuz demişler pardon aksesur varda ben mi göremiyorum piyasada?
Son olarak iphone bu kadar rakiplerine batıyorsa ve bu kadar konuşuluyosa iphone'un üstünlüğü ve iphone'suz bi cep dünyası düşünülemez nokta

aslında 2 işletim sistemininde eksikleri var ve birbirlerini tamamlıyorlar.mesela android'te pek fazla oyun yok yada iphone'da browser android kadar iyi değil gibi...fakat android ne yazık ki ios'un taklitçi ama bi okadar da özgür hali kıvamına geldi.

"Örnek: windows 3.x çıktığında hatırlayın, çok fazla satış rakamı vardı. bill amca ihya olmuştu. apple kıskançlık krizine tutuldu. ama dediler bu bizim macos'a çok benziyor. kesin siz bizden çaldınız bunu dedi. davalar falan açıldı. " evet aynen öyle oldu. grafiksel arayüzün tamamı apple'dan çalındı. "örnek: gazete aplle bilgisayar reklamı. ana o ne öyle. reklamda diyor ki, çift işletim sistemi vardı. ister maxos ister winxp kullanın. hani yıllardır kendin izin vermiyordun kullanıcının başka bi şey yüklemesine. madem yiğitsin o kadar öl ama prensiplerinden taviz verme. yani demem o ki apple zor durumda kaldığında diyecek ki, bakın iphone ama androitli, buyrun alın diyecek. olmaz mı diyorsunuz?" burda hiç bişey bilmediğin anlaşıldı. o dediğin şey bootcamp. "İphone'u almamam için çok daha fazla neden var.En başında da Türkiyenin baş düşmanı abd'nin cebine telefon alma nedeniyle de para koymamak" çok mantıksız. türkiyeden aldığınız telefonları hem doğru düzgün kullanamıyorsunuz hem yine amerikaya gidiyor para. "SONY nisan ayında XPERIA S2'yi piyasaya sürecekmiş.daha önce 2010 yılında piyasaya sürdüğü 16 magapixel kameralı cyber-shot serisi olan kızaklı "S006" modelini türkiyede görememiştik.XPERIA S2 modeli 16 megapixsel exmor kameraya sahip olacakmış.ve 2 magapixel ön kamera hd olarak videolu görüşme yapacak.XPERIA S de de hd çekim yapan ön kamera vardı ama 1.3 mp idi.4 cekirdek ama 2 ghz ,ram belli değil...... bu kadar..." kim uydurdu bunu :D öyle olsa bile android kadar dandik bi işletim sistemi onla da bi işe yaramaz.

"Istediginiz kadar iphonu un yazilimini savunun benim su sözüm kulaklariniza küpe olsun en az 100 defa okusun iphon cular unutmasin sonra. "" BIR GÜN HERKES ANDROID LI OLACAK"" bunu unutmayin. Cunku yeni yetisen nesil artik android le yetisecek .Herkesin mutlaka haberi vardir az cok duymustur bir yerlerden Okullarda PAD uygulamasina gecilecek bazi pilot illede baslanacak .Isletim sistemi olarak ""ANDROID"" secildi ve ihalesi verildi yada verilecek .. ipad ile ikisi arasindan secim yapildi ve android kazandi neden cunku daha kullanisli ve ise yarar oldugu icin devlet o isletim sistemini secti okullar icin. Eger mac ise yarasa onu secerlerdi Iphone ciler uzulmesin uzgunum bosunada bir taraflarini parcalamsin "kucuk nesil bile artik simdi den android li"....." android seçilmesinin nedenleri: 1) daha ucuz olması 2) meb android'i kendine göre düzenledi dersten başka bişey yapmasını engelledi ama ipad olsaydı düzenleyemeyeceği için çocuklar oyun oynardı. 3) mebde ne anlar ipadden androidden :D

"Her nekadar kısa zaman sonra teknolojisi eskisede, bazı sorunlarmeydana getirsede ( çünkü öyle tasarlıyolar) aldığım telefonu temiz kullanır uzun yıllar kullanmaya çalısırım öyle de olur, apple ın satış politikasıda buna ters sürekli insanlar yeni çıkan modeli alsınlar derdinde bunu eski modellere desteği kesmesinden , işte birkaç yaptırımından anlarsınız zaten o yüzden iphone ı tercih etmem, malesef etmiyeceğimde." apple 2-3 yıllık telefonlar için bile desteği kesmiyor siz neden bahsediyorsunuz?

ios 5'in 3gs'yi desteklemesi sizi şaşırttıysa, ios 6'nın 3gs'i destekleyeceğini duyunca ne yaptınız?

Çok doğru, her zaman apple :)

ben iphone sevmezdim ama 6 ve 6s modellerinde sevmeye başladım hızlı bi telefon bide google play 100 tane araba park etme var hepsi de birbirinden beter bü yüzden iphone bide bi samsung alın 3 ay sonra fiyat 500 lira oynuyo iphone 6 2400 civarı s6 1500 var anlatabildimmi

Sen de yorum yaz