iPhone'unuzu ve iPad'inizi hızlandırın!

iPhone'unuz ilk günkü kadar hızlı çalışmıyorsa, bu 5 ipucuna mutlaka kulak verin!

iPhone'unuzu ve iPad'inizi hızlandırın!

iPhone'unuz veya iPad'iniz eskisinden yavaş çalışmaya başladıysa, iyi bir temizliğin zamanı gelmiş olabilir. İster iOS 5 ile yavaşlayan iPhone 3GS'niz olsun, ister zamanla hantallaşan iPhone 4'ünüz veya iPad'iniz, bu ipuçlarını izleyerek onu temizleyebilir ve eski, hızlı haline getirebilirsiniz.

1. Kullanım miktarına bakın

Ayarlar simgesine tıklayın ve Genel'i seçin, ardından Kullanım'a tıklayın. En üstte kaç GB'ın boş olduğunu ve kaç GB'ın kullanıldığını göreceksiniz. Burada tek bilmeniz gereken, boş alanınızın en az yüzde 10 olması.

Herhangi bir uygulamayı seçtiğinizde, uygulamanın boyutunu ve uygulamaya ait belge ve verilerin boyutunu göreceksiniz. Bu bilgi bazen uygulamanın değil, size ait verilerin boş alanı tükettiğini görmenizde yardımcı olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

İphonemi o da ne :D

Apple fanboyları Ipad'e iftira atılıyor neredesiniz?


Apple'a bakın! Rüyaları bile sanki sadece kendileri görüyormuş gibi patentleyip havadan para kazanmaya çalışıyorlar.

Hani bu telefonun iç aksamı, pili, girişleri, çıkışları? Kupkuru bir cam var ortada. Şu an için böyle bir telefonu üretmek imkansız. Belki 15-20 sene sonra ancak. O da belki.

Ben de ışınlamayı kendi üstüme patentlesem nasıl olur?

Şimdilik gerçekleşmesi imkansız , sadece bir hayalden öteye gidemeyen şeylere patent verilmesi büyük bir yanlıştır. Böyle saçmalık olmaz. Bunlar zaten herkesin aklından geçen şeylerdir. Bir firmaya zimmetlenemez.

Böyle şeylere patent veren insanlar çok büyük bir haksızlık yapmaktadırlar...

Not: Apple patent sahipliği sıralamasından dünyada ilk 20'ye bile giremeyen bir şirkettir.

bende yazıda birşey var zannettim hafızayı silinden başka birşey yokmuş lazımki yükledik bu programları başka yol varsa onu anlatın.

ilk 4 adım aynı sanki boş yer kazanın :)

Ya benim iphone 4S 32 var ve 1 GB da bos alan var. Hiç bir kasılma yok, niye ben çoğunu sileyim ki hepsi de işime yarıyor. Bence hiç gerek yok buna. Madem işime yaramıyor neden cihazlarımızda gereksiz şeyler bulunduralım? Değil mi?

iphone4s su anda dunya uzerindeki en iyi akilli telefon. 5 cikinca da en iyisi 5 olacak. ayrica iphone stabilitede 1 numaradir, zamanla android telefonlar gibi sisip yavaslamaz. ;)

tüm bunları yaptıktan sonra telefonunuzu kaldırıp atıp çünkü bunlar olmadan beş para etmez

Akıllı olmak, kendinden daha akıllıları yönetmektir...
Apple patent üretmese de olur; fikir ve malzeme üretenlerden en iyileri satın alıp yine en iyi mühendis, programcı ve tasarımcılarla onları bir araya getirerek dünyanın en harika cihazlarını tasarlar, buna mukabil de parayı götürür. Para geldikçe daha iyisi, iyinin de iyisi ortaya çıkar ve böylece sürer gider.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
iPhone'unuzu ve iPad'inizi hızlandırın!
2
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir