iPhone ve Android için Yandex.Browser!

Yandex'in web tarayıcısının Android ve iPhone sürümleri, bu yeniliklerle ortaya çıktı!

iPhone ve Android için Yandex.Browser!

iPhone ve Android tabletler için geliştirilen Yandex.Browser sürümleri kullanıma sunuldu. Bu iki yeni sürümle birlikte, kullanıcılar tarafından bir süredir beklenen senkronizasyon özelliği de tarayıcıya eklenmiş oluyor. Bu sayede masaüstü, mobil telefon ve tablet sürümleri arasında Tablo'yu ve favorileri eşitlemek mümkün hale geliyor.

Yeni sürümler; adres ve arama satırlarını birleştiren "akıllı arama satırı", yavaş internet bağlantılarında web sayfalarının yüklenmesini önemli ölçüde hızlandırarak mobil internette zamandan ve kotadan tasarruf sağlayan Turbo modu, adres çubuğuna tıklanarak erişilen ve favori sitelere hızlı erişim sağlayan bağlantılar çubuğu Tablo gibi, kullanıcıların alışık olduğu tüm özellikleri barındırıyor. Senkronizasyon özelliği sayesinde, Tablo'daki bağlantılar da farklı cihazlar arasında tek bir tıkla eşitlenebiliyor.

Yandex.Browser'in akıllı telefon ve tablet bilgisayar sürümleri, cihazların mikrofonu üzerinden sesle arama yapma ve bazı durumlarda sorguların arama sonuçları sayfasını atlanarak, doğrudan yanıtlanması gibi mobil internette çalışmayı kolaylaştıran bazı ek özelliklere de sahip. Örneğin, yakınında bir lokanta arayan kullanıcı, cihazının ekranında en yakınındaki lokantaların işaretlendiği bir haritaya, [Nazım Hikmet vikipedi] şeklinde sorgu yapan bir kullanıcı ise Vikipedi'nin ilgili sayfasına yönlendirilebiliyor.

iPad için geliştirilen bir Yandex.Browser sürümünde olduğu gibi, tarayıcının iPhone sürümü de Yandex'in arama uygulamasının yerine geçerken, Android tabletlerde Browser ve Yandex arama uygulaması birbirinden ayrı kalıyor.

Yandex.Browser'in iPhone sürümü AppStore'dan, Android sürümü ise Google Play'den indirilebiliyor. Yandex'in mobil tarayıcısı ile ilgili ayrıntılı bilgiye mbrowser.yandex.com.tr adresinden ulaşılabilir.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Çoktandır kullanıyorum, kullanıcıların en çok önem verdiği hız, kararlılık ve eklenti desteğiyle sorunsuz browser'ı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

yok bu yandex heryere bulaşıyor bi bu kalmıştı..

yandex browserın yumurcak tv yi andıran logosu çocukca geliyor bide aşırı büyük ha bide program ekle kaldırdaki sürüm ile tarayıcıdaki sürüm farklı biri diyo 28 diğeri diyo 13 hala düzeltmemişler demekki tarayıcıya yeterli özeni göstermiyo adamlar napak kullanmayız bizde.

mobil facede resimleri tam gösterse varya. Herşey istedigim yerde.(Android)

Yandex iyi bir şirket. Ozellikle ulkemize cok onem veriyor. Mesela ucretsiz sesli navigasyon bile yaptilar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir