iPhone'a "geri dön" düğmesi ekleyen koruyucu!

iPhone'un "geri dön" düğmesinin olmaması canınızı sıkıyorsa, çözümünüz burada!

Oynat iPhone'a "geri dön" düğmesi ekleyen koruyucu! iPhone'un "geri dön" düğmesinin olmaması canınızı sıkıyorsa, çözümünüz Kickstarter'daki Halo Back ekran koruyucusunda!

Apple, iPhone'larında "Geri dön" tuşuna yer vermiyor. Firma bunun yerine uygulamaların sol üstünde gösterdiği sanal "geri dön" düğmelerini kullanmamızı istiyor. Ancak iPhone'u tek elle kullanırken ekranın sol üstüne uzanmak, her zaman kolay olmayabiliyor.

O halde Kickstarter'daki yeni Halo Back projesiyle tanışmaya ne dersiniz? Bu ilginç ekran koruyucusu, iPhone'unuzun üzerine yeni bir "Geri dön" düğmesi ekliyor. Ürünün çalışma mantığı oldukça basit. Camdan oluşan koruyucunun kendi kapasitif kanalı bulunuyor. Bu kanal yardımıyla telefonun ekranının sol alt tarafı, sol üstüyle bağlantılı hale getiriliyor. Çoğu uygulama, geri dönme işlevini sol üste yerleştirdiği için, sol altta "görünmez" bir geri dön tuşu elde etmiş oluyorsunuz.

Elbette Apple'ın kullanıcı arayüzüyle ilgili kurallarında değişiklik yapması, bu ekran koruyucusunu işlevsiz bırakabilir. Detaylar için şimdiye kadar 76.000 dolar toplayan projenin Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Samsung telefonlarının bu özelliğini seviyorum işte. Sadece home tuşu yerine, geri dön ve ayarlar tuşları da olması çok kullanışlı oluyor. Alışkanlıktan artık iPhone kullanırken yanılıp home tuşunun yanına dokunuyorum geri dönmek istediğimde.

Oyunlar gibi yatay düzlemde işlevsiz kalır

baya kullanışlıymış back tuşu işi büyük ekranlarda sorun iphone 4s te 4 inç ekran oldugu için sorun olmuyor back olayı :D

Apple onu hemen sabote eder... insan eline uygun boyut... iÇöp...

LUMİACILAR RAHAT BU KONUDA

Ya ne alakası var elini soldan sağ tarafa doğru Çek yeterli

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir