İşte Windows 8'in uygulama mağazası!

Windows 8'in merak edilen uygulama mağazası 'App Store'un sır perdesi aralandı! İşte ilk görüntü...

  • Zeynel A. Öztürk

Microsoft'un Windows 8'de Apple'ın uygulama mağazası 'App Store'a rakip olacak mağazının ekran görüntüleri ortaya çıktı. Böylece Windows 8'deki uygulama mağazasının neye benzeyeceğini biraz olsun görebiliyoruz.

Microsoft, 'App Store' terimi hakkında Apple ile bir tartışma içine girmiş, Apple'ın teriminin çok kısa ve genel olduğunu savunmuştu (Apple ise 'App Store''daki 'App' kelimesinin, 'Application'ın değil 'Apple'ın kısatılmışı olduğunu söylüyordu). Bu nedenle Microsoft'un da 'App Store' adını kullanmış olması pek şaşırtıcı değil.

Yeni uygulama mağazasının Windows ile uyumu ise dikkat çekiyor. İlk başkışta başka bir Windows programı veya klasörüyle karıştırmanız mümkün. Bazılarına göre ise yeni uygulama mağazası Apple ve Ubuntu'nunkilere çok benziyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

ne zaman çıkacakmış bu 8

Bu zaten olması gereken bir şey idi haber olması gereken birşey değil

Bu tip uygulama mağazası ubuntu ve türevlerinde yıllardır var. Microsoft'un jeton daha yeni düşmüş herhalde..

Windows 8 kopyasi internete torrent olarak sizdirildi arkadaslar

bu tekelleşmeyi artırır, pek başarılı olacağını sanmam, linux, android ve ios gibi işletim sistemleri uygulamaları pek yaygın değildi, bu sebepten tek merkezde toplanmaları başarı getirdi, fakat windowsta durum çok farklı, sayısız torrent ve download sitesi ile beraber microsoftta aidat ödemek istemeyecek sayısız amatör programı mevcut, zaten microsoft winupdate ile uygulama sunumu yapıyor, bu nedenlerden dolayı bunun pek başarılı bir hamla olmayacağını düşünüyorum

windows 8 için uygulamalar bulunmalı.

Nihayet windows 8'in ilk betası bugun çıktı.

2013`ü bekleyeceğiz artık tam sürüm için.

Sen de yorum yaz