İşte ZTE'nin Telefonlarına Katacağı Yenilik

ZTE, bir şirketle iş ortaklığına gitti ve bunun sonucunda akıllı telefonlarına önemli bir yenilik getirmeye karar verdi. Peki, HTC bu işe ne diyecek?

  • Ercan Uğurlu
İşte ZTE'nin telefonlarına katacağı yenilik

Akıllı telefon üreticisi ZTE, Taboola adında bir şirketle ortaklıkta bulunarak akıllı telefonlarına önemli bir yazılım desteği getirmeye karar verdi. Akıllı telefonlara özel bir besleme modülü ekleyen Çinli şirket, böylece bu bölümde kullanıcılara en son haberleri göstermeyi planlıyor.

ZTE'nin akıllı telefonlarında yer alacak olan bu alanın, HTC Blinkfeed'in rakibi Taboola tarafından gerçekleştirilmesi ise ZTE hanesine artı puan ilave ediyor elbette. Taboola, kendisini "kullanıcılara makaleler, bloglar, videolar, ürünler ve uygulamalar önerisi sağlayan bir keşif platformu" olarak tanımlıyor. Öte yandan sansasyonel başlıkları ile ünlü olan şirketin, bu ortaklığıyla birlikte ZTE tarafında HTC Blinkfeed uygulamasından daha dikkat çekici olacağı düşünülüyor.

Ortaklık ZTE için iyi, peki ya kullanıcı?

ZTE, bu ortaklık neticesinde elbette gayet pozitif. Zira böylece firma için yeni bir gelir akışı yaratacak olan Taboola, peki kullanıcıları mesajlarıyla rahatsız edecek mi? Taboola, "kişiselleştirme teknolojisini" kullandığını ve ZTE akıllı telefonu kullanan kişiye özel, ilgisini cezbedeci haberleri ileteceklerini, bu anlamda bu çalışmanın kullanıcılara da fayda sağlayacağını söylüyor. Elbette yine de bunun somut halini, bu uygulama yayın hayatına başladığında göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Gördüğüm en iyi telefonlar ilk önce Samsung'lar ve sonra da Sony'lerdir. Sony'ler gerçekten de hem yazılım olarak, hem de donanım zenginliği açısından harika telefonlar ama ne yazık ki Sony'lerin her modelinde fabrikasyon hatalar var. Tamirleri de mümkün değil. Telefonların basit bir hatadan dolayı açılması telefonu tamamen kaybetmenize bile neden olabiliyor. Diğer taraftan Sony'nin garanti, iade ve servis konularında da büyük sorunları var. Bu yüzden Sony'leri artık kimseye tavsiye etmiyorum. >

> Sony Aqua'm basit bir arızadan dolayı içi açılınca vefat etti. Ben de az önce saydığım nedenlerden dolayı yeni telefonum olarak Samsung Galaxy J7 Prime Duos'u seçtim. Umarım o da beni yarı yolda bırakmaz...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play