İzleyin: Simpsons da HD'ye geçti...

Çizgi-dizi Simpsons'ın HD'ye geçişi 20 yıldır değişmeyen jeneriği de değiştirdi. Yeni jenerik burada

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de önemli bir hayran kitlesine sahip olan çizgi-dizi Simpsons neredeyse 20 yıldır ekranlarda. 1989 yılından günümüze kadar tam 430 bölümü yayınlanan Simpsons, geçtiğimiz Pazar günü ABD'de yayınlanan bölümüyle ilk kez yüksek çözünürlüğe adımını attı ve HD olarak yayınlandı.

Çizgi-dizi için önemli bir adım olan bu geçiş, yıllardır hiç değişmeyen başlangıç jeneriğinin de ilk kez değişimine sahne oldu. Genel hatlarıyla yıllardır süre gelen jeneriğe bağlı kalan yeni jenerikte, çağı yakalamak adına küçük değişiklikler göze çarpıyor. Örneğin Lisa'nın okul arkadaşları artık bir Nintendo DS ile oynuyor, Simpson ailesinin emektar tüplü televizyonunun yerini düz ekran yeni bir televizyon alıyor, Bart'ın ceza olarak tahtaya yazdıkları da "HD is worth every cent - HD harcadığınız tüm paraya değer" olarak değişiyor. Diğer bir detay ise, anne Marge'ın yıllardır 243.2 Dolar olan market harcamasının yeni jenerikte iki katına, 486.52 Dolara çıkmış olması.

Siz de video bağlantısına tıklayarak yeni Simpsons jeneriğini yüksek kalitede izleyebilirsiniz. Bakalım diğer değişiklikleri bulabilecek misiniz?

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

saçma olmuş.

Müthiş olmuş!

Saçma olmuş diyen arkadaşa: Bu jenerik National Geographic kanalında yayınlanan bir belgeselin değil absürdlüğü ile güldüren bir animasyon dizisinin jeneriği. "Saçma" olması eksi değil artı puandır.

iyi olmuş güzel olmuş hatta eksik bile olmuş o ne biçim amerika dizisi öyle neredeyse adamlar bilgisayara elini sürmüyorlar...ama olsun iyi dizi..

20 yıldır Simpsonlar var ama yalnızca 15inci sezonlarındalar, belli bir süre TV'ye ara vermişlerdi..

saçma olmuş diyen arkadaş da iyi saçmalamış.. :)

Saçma olmuş diyen arkadaşın The Simpsons'ı izlemediğine eminim... Çok iyi olmuş :)

20 donem yayinlaniyor suanda ve bende butun donemler var sanirim dvd olarak 11 yada 12. doneme kadar bulabilirsiniz. fiyatlarida cok ucuzlamis durumda 18-20€ arasinda tek bir donem. Daha yeni donemleri www.tvu.org.ru dan bulabilirsiniz.

bence güzel bir çizgi film

20. Donem suan Abd de yayinlandigi icin diger ulkelerde gosterilmiyor sanirim bir kac Latin Amerika ulkesi Turkiye'de eger 15. donem gosteriliyorsa bu ara verdikleri icin degil yayinlayan kanalin yeni donemleri almamis olmasindan dolayidir.

Sen de yorum yaz