Jobs'un verdiği söz dava açtırdı

Steve Jobs'un yıllar önce bu adama verdiği tek bir söz, bugün Apple'ın ayağına dolaştı...

Jobs'un verdiği söz dava açtırdı

Önce kim kimdir, onu açıklayalım...  Wayne Goodrich, Apple'ın önemli sunumlarının yapımcılığını üstlenen adamdı.  Yani Steve Jobs sahnede yeni iPhone'ları ve iPad'leri tanıtırken, sahne arkasında hep Goodrich vardı.  2005 yılında Jobs, Goodrich ile başbaşa yaptığı bir toplantıda ona Apple'da ömrünün sonuna kadar iş garantisi verdi.  Bu sözü verdiği dönemde Jobs'un sağlığıyla ilgili ilk sorunlar ortaya çıkmıştı ve belli ki Apple'ın kurucusu Goodrich'i tam da şu anda başına gelen durumdan korumaya çalışıyordu. Kısacası Goodrich, kısa süre önce Apple'dan kovuldu... Bunun üzerine, kendisne Jobs'un verdiği sözü hatırlayarak şirkete dava açmaya karar verdi.

Wayne Goodrich'in üstlendiği görev Jobs ile çok yakın bir iş ilişkisi anlamına geliyordu ve muhtemelen aralarında güçlü bir bağ oluşmuştu.  Goodrich, 1998'den beri Apple'da çalışıyordu.

Mahkeme başvurusunda Goodrich şunları söyledi: "Steve Jobs'un verdiği bu söz, onunla doğrudan çalışan bazı anahtar kişilere Apple'da iş güvencesi yaratma alışkanlığının bir sonucu."

Goodrich'in şikayetinin asıl sebebi, 2008'de kendisine şartlı olarak verilen hisseler üzerindeki hakkını kovulması nedeniyle kaybetmesi.  O dönemde 97,40 dolar olan hisseler şu anda 635 dolar değerinde.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

vay be 600 dolar hissesi varmış. ölmüş bir ceo'nun sözü dava açmak için ne kadar yeterli hiç bilmiyorum. bence öyle kendi kendine uğraşcak o adam..

@27 Ağu 2012 20:37 hocam bir adet hissenin fiyatı 600 USD

@27 Ağu 2012 20:37 allan yarım akıllısı ölmüş ceo dediğin adam çağımızın devrimsel bir dahisi ilk önce ölmüş bir insana saygı duy diyeceğim ama kendine bile saygın yok zaten bu apaçık belli...

@27 Ağu 2012 20:37 Ah be kardesim, hisselerin tanesi o kadar ediyorm, toplami degil !!

Apple bu şekilde kazık atar hiç kimse güvende olamaz...

adamın birtane hissesi yok kardeşim okuman yok galiba hisse başına fiyat on kat artmış 1 milyon doları olmuş on milyon dolar

600 değil kardeş,hisse fiyatlarının artışından bahsetmişler.Ne kadar hissesi var belirtmemişler.1 hisse 600 dolar.

20:37 hissenin tanesinin değeri bu, nekadar hissesi olduğunu nerden biliyorsun :D cahil.

tanesi 600 dolarlık hisseler var. kim bilir ne kadar hissesi vardır.

adını hatırlayamadıgım yeni ceo demekki steve'e ölene kadar saygı duyuyormus burdan bu cıkıyor böyle calısanlarını kaybetmek bi sirket için en kötü sey olsa gerek .

20:37 o hisselerin tanesi 676 dolar oldu haberin olsun. Toplam hissesi 60.000 dolardan fazla ediyor suan

apple bu... hersey beklenir...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir