Kaspersky Lab'den çok sert açıklama!

Anti-virüs devi Kaspersky bu kez fena esti, gürledi... İşte sert açıklama ve nedeni...

Kaspersky Lab'dan sert açıklama!
Helyum Bilişim'in Trend Micro ile ortaklığını duyurmasının ardından Kaspersky Lab'dan gelen açıklama sert oldu

Güvenlik ürünleri dağıtıcısı Helyum Bilişim, birkaç senedir Kaspersky ürünlerinin Türkiye'de dağıtımını yapıyor. Helyum Bilişim'in geçtiğimiz günlerde rakip firma Trend Micro ile anlaşması ise ortalığı karışmasına neden oldu, Kaspersky ile Helyum Bilişimi birbirine düşürdü. İşte Kaspersky Lab'den gelen sert açıklama:

Pazarın kandırılmasına izin vermeyeceğiz.

Kaspersky Lab, Helyum Bilişim'in son açıklamasının ardından, Kaspersky Lab ürünlerinin son birkaç yıldır Türkiye distribütörlüğünü yapan Helyum Bilişim ile mevcut durumu hakkında hem iş ortaklarını hem de müşterilerini bilgilendirmek istiyor.

Helyum Bilisim, geçtiğimiz günlerde Kaspersky Lab'in rakipleri arasında yer alan bir firma ile ortaklık içerisine girdiklerini duyurdu. Kaspersky Lab bu açıklama ile Helyum Bilişim'in, kendileriyle var olan anlaşmanın maddelerini ihlal ettiğini kamuoyuna duyurmak istiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

adamlar haklı. eğer anlaşmalarında öyle bir madde varsa sonuna kadar haklılar. Kaspersky kadar iyi anti-virus görmedim. bütün virüsleri anında buluyor.

yani. yanlış bir ortaklık oldu.

adamlar haklı kaspersky gerçekten güçlü hemde trend microdan en az % 60 daha güçlü bunca senedir kaspersky' ın adının sağladığı güven ve güce istinaden kazanç sahibi olduklarını çok çabuk unutmuşlar anlaşılan.

tüm yazılımlar birbirine rakip olabilir fakat yıllarca kazanç elde ettiğin bir yazılımı dışlayabilmek gerçekten çok önemli nedenler sunmak zorunda bu iş yapan kişiler.

bir devin ismini kullanarak gelir elde ettikten sonra anlaşmaya riayet etmemek ayıptır. umarım helyum gibi bir parazitin sonunu getirir.. gerçi kim olursa olsun anlaşmaya riayet etmiyorsan yerin dibine batmayı hak ediyorsun demektir. helyuma boykot...

helyum hak etmiş.

Karı koca arasına girilmez

Security Essentials var, polemiğe gerek yok.

kaspersky'nin elinde delil olsa şimdiye kadar çoktan mahkemeye başvurmuştu, basın açıklamasıyla filan uğraşmazdı.

Helyum la bir kez işi düşmüş olan yazzsın lütfen.Berbar bir şirket telefonları çaycılar bakar ,hızmet değil kan kusturdular yıllarca insanlara.İyi olmuş

Ticari anlaşmazlıkların dedikodu haline gelmesini doğru bulmuyorum.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Kaspersky Lab'dan sert açıklama!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir