Kaspersky Lab'ın yükselen yıldızı Türkiye

Güvenlik devi Kaspersky'den Türkiye'deki iş ortaklarına üç ayrı ödül: İşte ödüller ve nedenleri...

Kaspersky Lab'ın yükselen yıldızı Türkiye

Kaspersky Lab'ın Doğu Avrupa ve Türkiye'deki iş ortaklarına yönelik düzenlediği "Daha iyisi için değişim" konferansına Türkiye'nin yanı sıra Bosna Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Yunanistan, Kıbrıs, Makedonya, Sırbistan, Romanya, Bulgaristan olmak üzere toplam 10 ülkedeki iş ortaklarından 40'dan fazla konuk katıldı. Yıldızı parlayan ülkeler arasında yer alan Türkiye'deki iş ortakları da ayrıca üç ayrı kategoride ödüllendirildi.

Toplantıda Kaspersky Lab CEO'su Eugene Kaspersky başta olmak üzere Kaspersky Lab Türkiye Ülke Müdürü Murat Göçe, EEMEA Bölgesi Genel Müdürü Garry Kondakov, Romanya Ülke Müdürü Teodor Cimpoesu, Kurumsal Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Keith Maskell ve diğer Kaspersky Lab yöneticileri birer konuşma yaptı. Pazar ve rekabet analizi, satış rakamları, kısa vadeli kurumsal strateji ve gerçekleştirilebilecek desteklerin paylaşıldığı toplantıda ayrıca en güncel web tehditleri, siber suçlar ve sektör tartışıldı.

Doğu Avrupa Bölgesi'nin Kaspersky Lab için büyük önem taşıdığını belirten EEMEA Bölgesi Genel Müdürü Gary Kondanov "Geçen sene Romanya ve Türkiye satış rakamlarında %160, eski Yugoslavya, Yunanistan ve Kıbrıs ise %70 oranında bir büyüme gösterdiler. Bunlar çok başarılı rakamlar, fakat yine de gelecekte bundan çok daha iyisini yapabileceğimize inanıyoruz. Bu bölgedeki iş ortaklarımızla işbirliğimizi artırarak devam ettireceğiz" dedi.

Değerlendirme 10 farklı kategoride gerçekleşti

Kaspersky Lab Türkiye Ülke Müdürü Murat Göçe ise yaptığı konuşmada; "Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Asya arasında bir köprü görevi görüyor ve bu durum ülkenin çok yüksek bir potansiyele sahip olmasını sağlıyor. Biz Türkiye'de satışlarımızı devamlı olarak artırarak, geçen sene yakaladığımız olağanüstü satış artış rakamını daha da geliştirmek istiyoruz. Eminim ki Kaspersky Lab, değerli iş ortaklarının da katkılarıyla Türkiye pazarında en tepeye ulaşacaktır" dedi.

Geleneksel olarak bir önceki senenin en başarılı iş ortaklarının da ödüllendirildiği gecede Türkiye, "Marka sadakati alanında en iyi iş ortağı" kategorisinde de Helyum, "Kaspersky Lab ürünlerinin en aktif promosyonu" kategorisinde E-Data ile "En iyi perakende iş ortağı" kategorisinde Penta ödüle layık görüldü. Değerlendirme 10 farklı kategoride gerçekleştirildi.

1. Marka sadakati alanında en iyi iş ortağı: Helyum – TÜRKİYE
2. KL ürünlerinin en aktif promosyonu: E-Data – TÜRKİYE
3. En iyi perakende iş ortağı: Penta – TÜRKİYE
4. Senenin en çok gelecek vaadeden iş ortağı: Dossev&Co – BULGARİSTAN
5. En iyi ihale deneyimi: Ager Business Tech – ROMANIA
6. En farklı bölgesel satış: Dunum – SIRBİSTAN
7. En hızlı büyüyen iş ortağı: Punkt NET – ROMANIA
8. Yılın stratejik iş ortağı: Gecad Net – ROMANIA
9. En iyi kurumsal ortak: Singi – SIRBİSTAN
10. En iyi pazarlama: Talos Software & IT – YUNANİSTAN

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

2010 versiyonunun Tükçesi bile yok daha nasıl yükselen yıldız oluyor anlamadım

Ürününüz kaliteli olduğu sürece her zaman müşteriniz hazırdır.

Aslinda bir ödülde bu ürünlerin Türkceye cevirisini aninda yaptiklari icin vermeliydiler:=)Adamlar 2010 u eskitti nerdseyse yeni serisi cikacak bizimkiler hala 2009 u satmaya calisiyor birak 2010 u

kasma ödülümü vermişler acaba :)

turkce cevıryı beyenmıyrum ben kıs 2010 ıngılızce kullanıyorum

kasanpersky ödülü daha bizim üniversite yeni lisans aldı,4 çekirdekli canavar xp makinaya kuruyoruz banamısın demiyor sanki p3 altında hi-def film izliyoruz

milattan önceki bilgisayarlara kaspersky kurarsan tabi kasar ben hem pavilion dv6000 bilgisayarımda hem de asus n10jc netbookda win vista ile kullanıyorum bir antivirüsten beklenecek bir zorlanma var o da sadece sistem açılışında.

Nasıl ödül alıyorlar bazen şaşırıyorum. Firmamızda kullanacağımız Corporate sürüm güvenlik yazılımları ile ilgili E-mail attım Türkiye Ofislerine. Cevap bile verme lüzumu görmezlerken, Kaspersky Labs ( International Sitesi ) ve Forumlarında sorduklarıma çok kısa sürede yanıt geldi.

Bir başka güvenlik yazılımının Türkiye Temsilcisi ise telefon ile aradı sorduğum soru için ve tam 40 dakikaya yakın ürünün ve hizmetlerinden bahsetti.

İyi bir ürünü pazarlamak demek iyi hizmet vermek anlamına gelmiyor ne yazıkki. İlk başta bunu öğrenmemiz gerekiyor özellikle Teknik Danışma, Satış ve Pazarlama gibi gibi departmanlarımızın.

KasperSky gibisi yok ama 2010 sürümünde biraz kasma var gibi.

ilk defa kaspersky aldım bi dahada vazgeçmem 1 numara.KAV 2009

kasperede bu yakışır aslanım benim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir