KobiMaster Uluslararası Seçim Panelinde

E-ticaret yazılımı KobiMaster, Endeavor Uluslararası Seçim Paneline katılmaya hak kazandı!

Endeavor Uluslararası Seçim Paneline katılacak

Endeavor Türkiye Girişimci Seçim Süreci dahilinde 18. Endeavor Ülke Jürisi İstanbul'da Endeavor Türkiye ofisinde gerçekleşti. Endeavor Danışma Kurulu Üyeleri Arkan & Ergin JPA International Kurumsal Finans Ortağı Doğan Taşkent, Advent International Fon Yöneticisi Kayrıl Karabeyoğlu, Microsoft EMEA Devlet ve Özel Sektör Teknoloji Ortaklıkları Direktörü Mustafa Kılıçaslan, Pro-Ad Media Solutions Kurucusu Ziya Alemdar, Baltaş Group Kurucu Ortağı Zuhal Baltaş ve Intel Capital Direktörü Barış Aksoy'dan oluşan panelistler Endeavor Uluslararası Seçim Paneli'nde Türkiye'yi temsil edecek adayları belirledi. Soru cevap şekilde geçen mülakatlar ardından yapılan jüri oylamasında girişimci ruhu, iş modeli ve rol model etkileri dikkate alınarak değerlendirilen ve Kobimaster  Kurucusu Murat Özler ve Gezlong Kurucusu Kaan Aykaç  Endeavor Ülke Adayı oldu.

2003 senesinde Murat Özler tarafından kurulan Armain Teknoloji, Microsoft'un Yazılım Geliştirme Çözüm Ortağıdır. Armain Teknoloji'nin geliştirmiş olduğu e-ticaret yazılımı KobiMaster, Veritest tarafından yapılan "Windows Server and Web Services and .NET Framework" Microsoft Platform testlerinden başarıyla geçen ve bu özelliği ile Microsoft Çözüm Kataloğunda yer alan Türkiye'nin ilk ve tek e-ticaret yazılımıdır.

Armain Teknoloji online veya offline mağazası bulunup online bir kanal yaratmak isteyen firmalara yazılım geliştirme, yazılım destek, tasarım, ürün yönetimi, müşteri ilişkileri, medya planlama ve  entegrasyon gibi çeşitli hizmetler  sunmaktadır. 2003  senesinden itibaren  altyapısında KobiMaster e-ticaret yazılımını kullanan 2000'den fazla e-ticaret sitesi açılmıştır.

2003 yılında İzmir'de kurulan  KobiMaster 2010 yılında da İstanbul ofisini açarak, genel merkezini İstanbul'a taşımıştır.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Evet, bugün ücretsiz Comodo Internet Security'i bilgisayarıma kurdum. Harika bir yazılım. İstediğim hemen hemen bütün özellikler bu güvenlik paketinde mevcut ve şık bir arayüze sahip. Özellikle sanallaştırma konusunda mükemmeller. Comodo IS ile birlikte aynı zamanda Dragon ve Ice Dragon'u da bilgisayarıma kurdum. Virtual Kiosk için Dragon gerekiyordu ama özellikle Ice Dragon olağanüstü bir tarayıcı; çünkü Ice Dragon tek bir tuş ile tamamen izole hale geliyor ve böylece tarayıcı kaynaklı virüslerin ve casus yazılımların sisteminize bulaşması imkansızlaşıyor. Bu da benim 3 sene önce dile getirdiğim bir özellikti. Şu anda benim için dünyanın en iyi tarayıcısı Ice Dragon. Bütün bu ürünler ücretsiz ve kullanımımıza sunan kişi de bir Türk. Doğru bir strateji izliyorlar ve kendilerine bu güzel ürünler için teşekkür ediyorum. Yalnız bir noktada sorun yaşadım. O da şuydu: Firewall'daki bir default setting nedeniyle Atheros Wireless Utility açılışta yüklenmiyordu ve bağlantı sağlanamıyordu. Bu ayarı kapatınca sorun çözüldü. Ayar şuydu: Geri döngü trafiğini filtrele. Geleceğin Symantec'i olma adayına başarılar diliyorum. Comodo ürünlerini herkese tavsiye ediyorum...

Sen de yorum yaz