Konsept BMW ZX-6 büyülüyor

BMW ZX-6 konsepti, otomobillerin gelecekte nasıl olacağına dair önemli ipuçları veriyor.

Otomobiller 2015 yılında nasıl görünecek? Büyük ihtimalle günümüzdeki arabalardan pek farklı olmayacaklar. Aynı soru Turin'deki Avrupa Tasarım Enstitüsü Transportasyon Tasarımı öğrencilerine sorduğunuzda ise cevaplar biraz farklı oluyor.

BMW için hazırlanan konsept tasarımları 2015'ten çok 2115 için tasarlanmış gibi görünüyor. Jai Ho Yoo ve Lukas Vanek tarafından hazırlanan BMW ZX-6 konsepti ilginç hatlara sahip. Aeordinamik açıdan daha verimli olsa da ne kadar pratik bir konsept olduğu tartışılır. Eğer 2015 yılında otomobillerin ne kadar çılgın göründükleri, pratikliklerinden daha önemli hale gelirse, o zaman ZX-6 konsepti oldukça başarılı olacak demektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

bu araba değil bence hovercraft falan :D

arkadaş hovercraft demiş de alaka fln yok siz de görüyorsunuz şekilsiz bişi bu zate conceptmiş

ı ı olmamış bu.

Bunlar tamamen hayalden ibaret. On yıllardır ilginç tasarımlar yapılıyor zaten. Hani nerede, birini bile görebildiniz mi? Ancak 1-2 tane göstermelik üretirler sadece reklam yapmak için... Her yıl ilginç tasarımlar yaparak dikkatleri üzerlerine çekmek istiyorlar olay sadece bundan ibaret. Yoksa 10 yıl sonra da aynı, 20 yıl sonra da aynı otomobil olacak, yaşadıkça görürsünüz.

konsept tamamda .bu sefer çok uçmuşlar

artık arabaların neye benzediğide belli değil ben bir araba tutkunu olarak hiç hoş bişey olmadığını düşünüyorum o kadar kötü olmuşki bmw gibi markadan bunu beklemezdim kola açacağı gibi olmuş :))

böyle arabalar olursa başlarım arabasına heryere tabanvay giderim :D

bu şimdi araba mı. bunu eğer geliştirler ve seri üretime geçirir ve brisi alır ve binerse kendini uzay filminde yada I Robot filminde hisseder. hoş orada audi daha güzel bir araba sunmuş buna göre.

doğan görünümlü şahin

Kimseye Katılmıyorum Tek Kelimeyle Mükemmel Bir Araba..

çelik jantsız araba mı olur :D

süper bir araba bence onlarla ugrasacaklarına ucan araba yapsınlar:)

berbat arabadan sogudum :D 20 yıl sonra bunları sokakta gorunce sasırma yalnız.:D

2005 model 3.16'nın kasası daha hoş bence :)

Şoför için görüş açısı mükemmek ancak ön tarafta bulunan çıkıntılı yan çamurluk manevra kabiliyetini etkileyecektir. Ayrıca kapının açılmasını engelleyen arka çamurluk çıkıntısı da inip binerken zorluk yaşanacağını gösteriyor. Bence bitmemiş ve pratik olmayan bir konsept. Sonuç olarak normal görünümlü bir arabadan farklı birşeyler ortaya çıkarmak için BMW tasarımcıları realiteyi göz ardı etmişler gibi görünüyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir