LG de Apple İçin OLED Ekran Üretebilir!

LG'nin OLED ekran üretmek için yaptığı iddia edilen dev yatırım, iPhone 8'i ilgilendiriyor mu?

  • Zeynel A. Öztürk
LG de Apple İçin OLED Ekran Üretebilir!

Bir sonraki iPhone'da LCD yerine OLED ekran kullanacağı söylenen Apple, OLED ekranlarda sanıldığı gibi bir tedarik sorunu yaşamayabilir. İddialara göre Apple'a OLED ekran sağlayan tek firma, Samsung olmayacak.

ET News'un konuyla ilgili kaynaklarına göre elektronik devi LG, OLED telefon ekranlar için tesislerinden birine 3,56 milyar dolarlık büyük bir yatırım yapıyor. İddiaya göre yatırım, firmanın odak noktasını TV'lere yönelik OLED'lerden telefonlara yönelik OLED'lere taşıyacak. Bu, OLED telefon ekranlarına olan talebin arttığının bir göstergesi. Firmanın bu hamlesi, Apple'ın OLED'in büyük bir müşterisi olmaya hazırlandığı anlamına geliyor da olabilir.

Apple, iPhone 8'de OLED ekran kullanacağına dair henüz hiçbir resmi bilgi vermese de bu yöndeki dedikodular, art arda gelmeye devam ediyor. Bir başka rapor, Apple'ın 2018'in iPhone'ları için Samsung ile 100 milyon kavisli OLED panel üretmek için çalıştığını söylüyordu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

apple oled kullanamaz parası kıymetlidir paraya tapanlardan oled ekran imkansız...

@grezimonk ne alsan para cok para ama sonucta ıyı yapıo mesela marketı cok zengın

@01 Haziran 2017 13:32 o üretmiyor fason üretici kapatsa apple biter... sadece yazılımla olmuyor... adamlar bozuk antenli ürün sattı sonra siz doğru tutmadığınızdan öyle oldu dediler bükülen ilk üründede normal dediler...

Sen de yorum yaz