LG, Note 5'i eğlence konusu yaptı!

LG, Samsung'un yeni amiral gemisi Note 5 için verdiği bu kararı eğlence konusu yaptı!

  • Zeynel A. Öztürk
LG, Note 5'i eğlence konusu yaptı!

Samsung, geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+'ı tanıtmıştı. Tanıtıma kadar çoğumuz, iki cihazın da dünya çapında satışa sunulacağını düşünüyorduk, ancak firma daha sonra yaptığı bir açıklamada Note 5'i Avrupa'ya getirmeyi planlamadığını söyledi.

Bu durum, LG'nin Ürdün Twitter hesabında eğlence konusu oldu. Yukarıdaki resmi yayınlayan LG Ürdün, Samsung'un Note 5'i Avrupa'ya sunmama kararıyla alay etti. Firma, sözkonusu tweet'inde şöyle konuştu: "Takvimine not alan herkese söylüyoruz. Üzgünüz. Bunu size asla yapmazdık. #G4TheWorld" LG'nin en son telefonu LG G4, hem Avrupa'da, hem de dünya çapında satılıyor.

Bir süre önce ortaya çıkan dedikodular, LG'nin Galaxy Note 5'e rakip olabilecek, "çok üst seviye" bir "phablet" tanıtacağını ileri sürmüştü. Bu telefon, dedikodulara göre 2015'in sonunda ortaya çıkacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Note 5'in Avrupa'da satilmamasi cok sacma bir karar olmus, Samsung yine nasil bir politika izliyor acaba...

Akıllıca bir şekilde kendileri için avantaja çevirmişler.

teknik açıdan cihazları hep tartışıldı kullanmadım da fakat itiraf etmem gerekirse reklam ve pazarlama anlamında her zaman samsung diğer bütün firmaların çok üstünde olmuştur. üst segmentte küçük cihazı martta büyük cihazı eylülde tanıtıp her zaman dedikodu ile reklam yaptılar. bu kararın da arkasında edge modelini avrupada daha yaygınlaştırmak olduğunu belirtmeliyim.

Sen de yorum yaz