Marvell: 450 MBit/s ile kablosuz ağ keyfi

Marvell önümüzdeki hafta CES'te kablosuz ağ standartlarını aşan bir yonga tanıtmayı düşünüyor...

  • Halil Mollaoğlu
Marvell: 450 MBit/s ile kablosuz ağ keyfi

Marvell, Las Vegas'ta gerçekleşecek CES fuarında fabrika çıkışı olarak 802.11n desteği olan fakat teorik olarak 450 MBit veri transferi oranına ulaşabilen bir WLAN yongası tanıtmak istiyor. Halbuki n sınıfı yongalar genellikle saniyede 300 MBit veri hızına ulaşabiliyorlardı.

TopDog 11n-450 şeklinde adlandırılan yonga 3x3-MIMO teknolojisi ile çalışıyor, yani üç alım/gönderim birimini aynı anda kullanabiliyor. Bu şekilde erişim uzaklığı yüzde 500 oranında artmış olacak ve veri transfer oranı büyük uzaklıklarda bile stabil şekilde kalabilecek. Tüm imkânlardan tam anlamıyla yararlanabilmek için verici de alıcı da aynı yongayı kullanmalı.

TopDog 11n-450, 802.11a/b/g kablosuz ağ standartları ile geri uyumlu. 90 nm üretim süreci sayesinde yonga az enerji tüketecek ve ucuz olacak. Marvell önümüzdeki sene seri üretime geçmeyi planlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Şu an biz ancak daha uzak mesafede kablosuz ağ kullanmak için kullanabiliriz maalesef... Ah ah ne zaman bu cihazlardaki hız yükseltimi için "oh be öbür türlü tam kapasite hıza erişemiyoruz" diyeceğiz... :)

bağlantı uzaklığının artması çok iyi olur bazen 100m den bile çekmiyor

inanılmaz! biz daha 802.11n 'i daha yeni görmüşüz çıkana bakın

yüzde 500 artması mükemmel bende usb wireless ile komsudan alıyorum aradakı mesafe 30 metre ancak ama duvarlardan kepenk inince bitti olay

bundan her mhallede bir tane olacak ki counter partisini gör o zaman

Vay Vay Vay hemen yarın ilk uçakla las vegasa taşınıyorum bu nedir kardeşiö Türktelekom HEM DÜNYANIN en pahalı internet satıyor hemde yavaş bıktım be..

Way be süper, biz telekomun 1 mbit veri gelmeyenm internetinde cebelleşirken millet ışık hızında haberleşiyor. Way anam way anam wayyy - tarkan gibi oldu ama öyle değil...

değerli arkadaşlar bende uzak bağlantı kullanıyorum arkadaşla ve mesafe 500 metre ben bıraz yuksek sevıyede goruyorum arkadaşın evını arada ev yok pc masa ustu soyulmaktan bıktım netı kapattım denemeler sonucu bağlanıyorum cokta memmnunum sınırsız yaptık tavsıyem evleri yakın olanlar bu şekil kullanın telekomdan intikam anca böyle alınır

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play