Mesaj yazarken "görünmez" kaza...

Yürüken cebinizle mesaj yazıyor musunuz? Cevabınız evetse haberimizi okuyun ve bir kez daha düşünün.

Mesaj yazarken "görünmez" kaza...
Kapak açılmadan önce güvenlik konisi konmalıydı

New York Staten Island'da 15 yaşındaki bir kız mesaj yazarak yürüyordu. Açık olan kanalizasyon kapağını fark etmedi ve aşağı düştü. Şimdi Alexa Longueira'nın ailesi dava açmaya hazırlanıyor.

Kazayı sadece birkaç sıyrıkla atlatan genç kız neye uğradığını anlamadan kendini lağımda bulunca çok korkmuş. Yukarı tırmanırken görevliler koşup yardım etmiş. Bir yandan kızı yukarı çeken bir yandan özür dileyen görevlilerin olay gerçekleşirken kısa bir süre arkalarının dönük olması yetmiş. Uyarı konilerini yerleştirmek için arkalarını döndüklerinde çok şaşırmışlar. Yine de daha kötü bir olay gerçekleşmediği için rahatlamışlardı.

Dava açmaya hazırlanan aile ise kızının cep telefonuyla mesaj yazarken dikkatsiz bir şekilde yürümesini gözardı ediyor. "Tanrım iğrençti, ayakkabımın teki orada kaldı" diyen genç kız sonu iyi bittiği için aslında çok şanslı.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

vallahı o işin profosoru oldugum ıcın benı ırgalamaz,dunya mesaj yazma rekorunu ben kırarım herhalde,en hızlı hıc bakmadan bır baskasıyla yol ortasında kosarken bıle cebımde mesaj atıyorum...sız neyden bahsedıyonuz beya:D

bizim arkadaş mesaj yazarken direğe toslayıp özür dilemişti :P o da mı dava açsaymış acaba belediyeye direği dikti buraya diye.

Kızda önüne baksaymış öyle birşey başına gelmezdi.Burda her iki tarafta suçlu bana kalırsa ordaki ekip hemen önlemini alması gerekirdi, kızda önüne bakması gerekirdi.

herşeye dava açıyor bunlarda.

Burda içine küçük çocuklar düşüp ölüyor da kimin umrunda oluyor? Suç kızın değil, kız , yanında bi arkadaşı ile de konuşuyor olabilirdi, ya da ileriye taksi geliyor mu diye bakabilirdi; devamlı önüne bakması mı gerekiyor? Önüne bakmadan yürüyüebilmek onun hakkı değil mi?

sonuçta mesaj yazmıyor olsa bile yürürken açık kapaktan düşebilirdi ama güvenlik konisi olsaydı mesaj yazarken dahi çarpıp düşmeyecekti . Nedense olayı okuyunca aklıma Orhan Veli geldi :(

o mesaj yazmadan deıldır kesin sarısındır o ;)

ölmediğine dua etmeli ama yürükende sms yazılmaz diye bir kural da yok

Hemen üstünü kapatsalarmış..

"Kazayı sadece birkaç sıyrıkla atlatan genç kız ..." kanalizasyonda su akmıyo muymuş acaba

adamlar koniyi alıp koymak için arkalarını dönmüş kızda atlamış.. açsınlar bakalım davayı..

Allah sana göz denen birşey vermiş yolun ortasında telefonla uğraşıcağına önüne baksaydın.

Telefonla neden yürürken mesaj çekiyorsun bu bir 1 ! Mesaj için durup 1-2 dakikanı ayıramıyor musun 2 !

Burada %50 kızın ailesi, %50 görevliler haklı !

ayakkabısı kalmış çocukcağızın üzüldüm :p

Gözleri telefona bakmaktan ufalmış, parmakları mesaj yazmaktan aşınmış tipler. :D Orada kalsaydın da çıkamasaydın. Ailesi de kızlarının suçunu görmeden dava açıyorlar. :D

Allah sana 2 göz vermiş biri telefonda biri yolda :P

olayda kızın suçu var..StyleALP'in dediği doğru..mesaj için bi kaç dakika ayırsa ölürdü sanki :D

Bazı zamanlarda insanın dalgın olması normalde bu kadarına pes!!! Bence Bu durumda kızdada suç var görevlidede. Bana göre hatalılık oranı tahminimce kız/görevli=73,9/26,1dır.(Görevliye göre kız daha hatalı 1 dk bir yerde durup mesajı çekse olmazmıydı) İnşallah kimsenin başına böyle acaip bir şey gelmez. Bu arada rakamları özel tekniklerle bulmadım tamamen bana ait tahmini rakamlardır.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir