Messenger için yolun sonu!

Bir efsanenin sonu: Dünyanın en popüler sohbet yazılımlarından Messenger için yolun sonu göründü...

  • Berk Toparlak
Messenger için yolun sonu!

The Verge'den gelen habere göre, Microsoft çok kısa süre içinde ünlü sohbet programı Windows Live Messenger'ı kapatabilir. Yazılım devinin bu kararını önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor.

Ancak Microsoft, Messenger hizmetini ilk etapta tamamen ortadan kaldırmayıp bir şekilde Skype'a entegre etmenin yollarını arayacak. Microsoft'un halihazırdaki Windows Live Messenger kullanıcılarını zorla Skype'a yönlendirip yönlendirmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Skype ekibi son birkaç aydır Microsoft hesaplarını Skype'ın ortak çatısı altında toplamak için oldukça mesai harcıyor. Görüntülü sohbet programının son sürümünde, Facebook ve Microsoft hesabı kullanarak giriş yapılabilmesi bunun son örneği. Microsoft'un 2011 Mayıs'ında 8,5 milyar dolar kazanç sağladığı açıklanan programa bu denli yatırım yapması da oldukça doğal.

Eğer iddialar gerçekleşirse, son on yılın en çok kullanılan sohbet programı Windows Live Messenger artık aramızda olmayacak demek. Microsoft ünlü "chat" programını bir çırpıda silip atabilecek mi, gerçekten merak konusu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

skype a yönlendirmesi çok daha iyi olur wlm yi kapatsın mutlu oluruz :)

bence çok rahat silip atabilir.

Facebook çılgınlığının sonucunda birilerinin başı yanacaktı.

bi messenger kullanıyorum onuda elimden almayın

eskiden messenger çok popüler bir programdı yeni nesil ile birlikte hepsi facebook a kaymaya başladı ticaret işini yapanlar genelde msn de olurlar bunun dışında msn yi kimse açmıyor

Msn artık eski tadı vermiyor kimsede kullanmıyor . zaten whatsapp var.

Atsın da kurtulalım facebook çıktı messenger öldü lanet facebook

hey gidi günler hey ne programdı ama bir zamanlar internet denince akla ilk gelenler arasındaydı.

hala çalışıyormuydu o ? şaka bir yana ciddi ciddi yolun sonuna gelmişti 5 6 yıl önce 24 saat online iken son bir yıldır uğramiyordum bile. eminim benim gibi binlerce kullanıcı var

eskiden ben msn sayesinde bilgisayar kullanmayı interneti daha iyi kullanmayı öğrendim. gerçekten yazık olacak.Ama şöyle birşey var facebook un tek iyi yanı program kullanmadan insanların chatleşmesine yardımcı oldu. Bunu çok önceden msn den beklerdim. çünkü neredeyse 300-500mb program yüklüyorsun ve istediğini yavaş yapıyorsun hatta yapamıyorsun da. Bu yüzden kaybettiğini düşünüyorum ve yazık oldu.

msn'i satın aldıktan sonra her şeyi berbat etti. çocukluğumu hatırlıyorum da messenger uyarı sesleriyle doluydu. "dıdıdıt"... sonra microsoft msn'i satın aldığında garip garip hatalar çıkmaya başladı. millet de uğraşamadi. haliyle birden herkes bıraktı msni... yazık oldu çocukluğumuzun efsanesi.. özledik..

tekrardan çekirdek bileşenlere dönülürse daha iyi olur. sadece yazılı sohbet ve küçük basit pencere, belki sesli arama. öyle janjanlı şeylere gerek yok 1-2 gülücük vs eklesinler yeter :)

kaldırsın bencede ve tek bir program üzerinden hepsine ulaşılsın süper olur ...

valla çok uzun zamandır açmıyorum bile. dur bir açayım aklıma geldi.

söylentiler doğru çıktı şuan bi teknoloji bloğunda wlm nin kapatılıp skype ın çatasında toplanacağını okudum hadi hayırlısı. bnde msni silip skype entegre ettim hiç bi fark yok hatta artıları var çok hızlı :)

Zaten kapanması gerekiyor Microsoft'un hem Skype'ı hemde Windows Live Messenger'ı var ikiside aynı işi görüyor. Sadece birine odaklanirlarsa bu iş yürür yoksa ikiside yok olur gider.

Msn zaten bitti artık kullanılmıyor öle

Skype iyidir entegre edilsin. kullanalım. msn in de artık facebook sayesinde işi bitti sayılır

Tamamen kalkması pek iyi olmaz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play