Microsoft korsan ürünleri için 4 sene hapis

Uzun bir süredir Microsoft ürünlerinin korsanlarını yayan bir çetenin başı mahkemeye çıkarıldı...

  • Halil Mollaoğlu
Microsoft korsan ürünleri için 4 sene hapis
Microsoft: Sahtekârlar yargılandı.

Tayvan'daki bir mahkeme Jer-sheng ismindeki şahsı dört senelik hapis cezasına çarptırdı. Şahsın, 900 milyon dolar değerindeki Microsoft kopya ürünlerini dağıtan bir çetenin başı olduğu iddia ediliyor. Yargılanan diğer üç kişi de 1.5 ile 3 sene arasında hapis cezasına çarptırıldı.

Microsoft'un bildirdiğine göre ürün-korsanları 1997 ve 2003 seneleri arasında aktiflerdi. Korsanlar ağ bağlantıları üzerinden 22 ülkeye 21 Microsoft-ürünü kopyası sattılar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Açğk kaynak kodlu yazılımlar geleceğin pc teknolojilerinin temeli olacak.yaşasın linux

yazık olmuş

Benim gerçek bir windows xp home edition cdm var ancak beni artık xp pekte mutlu etmiyor.Bana ucuz ve düzgün bir yükseltme işlemi söylesinler 400dolarlardan bahsetmesinler bende hemen vistaya yada artık ne varsa ona geçeyim diğer insanlarda korsan ürün satın almasın.Ben asgari ücretle çalışıyorum.Sizce bir ay 450ytl ile geçinmemmi doğru olur yoksa vista cdsi almammı?

gebersin linux forza microsoft

Bizim için hapse giriyorlar yazık :D

valla yazık olmuş.

"Açğk kaynak kodlu yazılımlar geleceğin pc teknolojilerinin temeli olacak.yaşasın linux"
Bu kafayla gidersek bi yol olmaz.Ya adamlar hala çatır çatır satış yapıyorsa ve halen de insanlar alıyorsa bu işletim sistemlerini.
Kimse linux a geçiş yapmıyor.Yapanda çok az.Neden? Çünkü piyasa program ve oyunlarının çoğu halen windows için hazırlanıyor ve sadece windowsta çalışıyor.Yani bu işte sadece senin benim geçmem önemli değil.Anladığınızı umarım.Bu iş böyle yapıldıkça windows un saltanatı devam edecektir

kan kaybettiysekte böyle korsanın önüne geçemezler

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play